На фестивалі мистецтв «Різдвяні канікули» – 2019 виступили 123 творчі колективи

Фестиваль-конкурс мистецтв для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» вже понад 26 років традиційно запрошує напередодні Новорічно-різдвяних свят дітей та молодь з Львівщини та інших областей України до цікавого проведення вільного часу. Цьогоріч до участі у ньому зголосилося 123 творчих колективи та окремі виконавці з Волинської, Рівненської, Хмельницької, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Закарпатської, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Київської, Полтавської, Тернопільської, Харківської областей та Польської Республіки.Фестиваль відбувся у два етапи. Перший етап проходив на сцені Центру творчості дітей та юнацтва Галичини м. Львова, однієї з найбільших позашкільних установ України. Це було велике мистецьке дійство, в якому звучали стародавні колядки та сучасні пісні, дзвеніли дзвіночки вертепів, бринів іскристий український гумор.

У цій конкурсній програмі 21-23 грудня 2018 р. на сцені ЦТДЮГ своє мистецтво презентували 162 колективи та солісти у різних мистецьких жанрах, 63 із них стали лауреатами на обласному рівні,а лауреати перших премій згідно Положення одержали дипломи Всеукраїнського рівня.

Варто відзначити цікаві виступи хореографічного ансамблю «Натхнення» з м. Маріуполь,Зразкового ансамблю бального танцю «Шарм» з м. Нетішин Хмельницької обл., вокальний ансамбль «Співограй» з м.Біла Церква Київської обл, Народний художній колектив ансамбль народного танцю «Радість» з м. Луцьк, колектив сучасної хореографії «Зорепад» з м. Полтава, цікавими були виступи солістів та колективів з Білозерського освітньо-культурного Центру Добропільської міської ради Донецької області. Саме в таких колективах зберігають традиції та глибинну суть народного мистецтва,якісно працюють з вихованцями у напрямку хореографічного сучасного мистецтва.

У якості гостей до «Різдвяних канікул» завітали вокальні ансамблі з польського міста Намислув (вокальний ансамбль «Локанто») та селища Береза Крулєвська (вокальний ансамбль «Бжозокі»). Завдяки їх виступам наші діти змогли почути, як звучать польські колядки у автентичному та сучасному виконанні, а учасники з Польщі ознайомилися з традиціями українського Різдва. Всього у Всеукраїнському етапі взяло участь близько 950 учасників.

13 січня 2019 року у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини відбувся Гала-концерт переможців Всеукраїнського туру разом з лауреатами від Львівщини, які подарували глядачам цікаве і барвисте новорічно-різдвяне мистецьке свято. Відкривав фестиваль знаний в Україні та далеко за її межами Зразковий ансамбль народного танцю «Роси світанку» СЗШ №84 м. Львова, який є багаторічним переможцем «Різдвяних канікул» та Зразковий художній колектив «Музична студія «Джерело» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Фестиваль вітали: Голова журі – Олексій Бобків, заслужений працівник культури України та голова оргкомітету фестивалю-директор Центру творчості дітей та юнацтва Галичини,кандидат педагогічних наук Олег Кузик.

Фестиваль «Різдвяні канікули» подарував глядачам та учасникам багато яскравих і незабутніх вражень,справжній дух українського Різдва кожен з учасників забрав з собою по різних куточках нашої чудової країни-України.

В статті використано матеріал ZIK