Ансамбль танцю «Серпанок» відсвяткував своє 25-річчя ювілейним концертом

Народний художній колектив ансамбль танцю «Серпанок» відсвяткував своє 25-річчя та 45-річчя творчої діяльності у хореографії керівника, головного балетмейстера заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України Валентини Вартовник грандіозним ювілейним концертом, що відбувся 28 квітня у Львові в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини.

«Серпанок» показав чудесне дійство, високий рівень хореографічної майстерності, – море позитивних емоцій. Танцюристи захопили глядача вихором народного танцю уже з перших хвилин і не відпускали до кінця концерту. Вони представили різнобарвну палітру народних танців різних регіонів України, зокрема, хореографічну композицію «Єдина Україна», закарпатський танець «Лобуряки», «Весняночка», танець з Кубані «Плескач», гуцульський танець, «Гопак» та багато інших. Серед запрошених гостей були колеги-хореографи, а також багато випускників ансамблю, які змогли подумки знову перенестись у той час, коли самі стояли на сцені. Ансамбль та його керівника з ювілеєм привітала методист вищої категорії відділу змісту позашкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Аліса Тараканова. Також ювілярів привітав авторською піснею музичний театр «Погулянка» (ЦТДЮГ). Пісню »Браво», яку написала керівник музичного театру Віра Винар-Соломіна, глядацька зала слухала стоячи, у супроводі аплодисментів.

Над постановкою цього концерту працювали: керівник та балетмейстер ансамблю Валентина Вартовник, педагоги: Г.Баган, О. Миськів, І. Погоріла, М. Жавненко, О. Літовченко, К.Горинь, методист: І. Терпак,концертмейстери: Л. Прокопова, О. Хома; Костюмер: О. Тузяк. Музичний супровід: Оркестр школи народного танцю на чолі з І.Василівим.

Довідка.

Ансамбль «Серпанок» – заснований у 1993 році, народний художній колектив Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (Погулянка), один з кращих дитячих колективів України та гордість м. Львова, цікавий творчий колектив, який відрізняється високим рівнем виконавської, акторської майстерності та яскравими костюмами. Тут займаються діти та молодь віком 4-20 р. Зараз тут виховують 120 танцівників у трьох групах: молодшій, середній та дорослій. Концертний репертуар ансамблю формують народні танці різних регіонів України, а також танці народів світу, класичні та сучасні постановки (понад 50 хореографічних композицій). Супроводжує концертні виступи ансамблю «Серпанок» оркестр школи народного танцю – лауреат міжнародних фестивалів мистецтв. Ансамбль «Серпанок» вже багато років поспіль продовжує на високому рівні презентувати українське мистецтво танцю не лише в Україні, їм аплодували глядачі Польщі, Франції, Болгарії, Македонії, Туреччини Росії, Білорусі тощо. Колектив неодноразово був відзначений найвищими нагородами на різних міжнародних фестивалях.

Керівник та засновниця колективу Валентина Вартовник запровадила для вихованців додаткові заняття з історії костюму, віражу, історії танцю та інших предметів.

Валентина Вартовник, Заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, доцент кафедри хореографії Львівського державного університету фізичної культури, керівник та головний балетмейстер народного ансамблю танцю «Серпанок» ЦТДЮГ, як творча особистість, вмілий організатор та талановитий балетмейстер, є постановником всіх конкурсних, концертних програм та репертуару колективу, неодноразово була директором та членом журі Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів, автором навчальних програм та методичних розробок з хореографії.

На базі школи «Серпанок» проводять Міжнародні та Всеукраїнські семінари з хореографії, методичні об’єднання, творчі лабораторії, відкриті та показові уроки, теоретичні та практичні консультації, обміни досвідом.