У Львові провели четверту Міжнародну науково-практичну конференцію з хореографії

У Львові 27-28 березня відбулася четверта Міжнародна науково-практичну конференція «Педагогічні, психологічні та медико-біологічні аспекти в хореографії та спорті». Організаторами заходу виступили відділ спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини спільно з кафедрою режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедрою хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

«Конференція на тему хореографічного мистецтва – це унікальне явище. Воно потребує осмислення для практиків, людей, які займаються в хореографічному колективі, науковців, які займаються історією хореографічного мисецтва. Наша конференція проходить вже вчетверте і збирає фахівців не лише з хореографії, а й з медичної галузі, спорту. Ми обговорюємо питання, пов’яані з усіма аспектами хореографічної діяльності – від дитячого віку до професійного танцівника, від аматорського коллективу до артиста професійного театру», – зазначив доцент кафедри хореографії та режисури ЛНУ ім. І.Франка Олександр Плахотнюк.

У Львові провели четверту Міжнародну науково-практичну конференцію з хореографії
Директор Центру творчості дітей та юнацтва Галични, кандидат педагогічних наук Олег Кузик зауважив, що хореографічне мистецтво сьогодні перебуває у постійному русі. «Ця конференція свідчить про те, що хореографія переміщається з парктичного показу в науково-методичне обґрунтування – такий своєрідний діалог методик, пошуку кращого з кращого для того, щоб знайти універсальні підходи до сьогоднішньгго будування хореографічного мистецтва», – сказав Олег Кузик.

Майстер спорту України з гімнастики, завідувач відділу спорту ЦТДЮГ Олександра Єсіпова зазначила, що хореографія і спорт працюють разом. «Все, що стосується спортивного травматизму, стосується і хореографії. Тому ця конференція дуже важлива. Наші викладачі мають знати і вміти запобігати травматизму на своїх заняттях. Дуже сподіваюся, що нам це вдаватиметься і до нас наступного разу приїде ще більше медиків, професійних реабілітологів, які навчать наших викладачів, які запобігати травматизму на заняттях», – сказала Олександра Єсіпова.

В рамках конференції також відбувся мистецький вечір, присвячений пам’яті провідного діяча хореографічного мистецтва України, хореографа, балетмейстера-постановника, доцента кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка Едуарда Бутинця.

zik.ua