Найбільший позашкільний заклад Галичини святкував 35-річний ювілей

Погулянка ЦТДЮГ ювілей

Центр творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ) 10-12 жовтня cвяткував ювілей – 80-ту річницю заснування перших закладів позашкільної освіти на Львівщині та 35-річчя діяльності ЦТДЮГ на Погулянці.

У перший день свята відбувся відкритий міський фестиваль для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку, ярмарок ремесел та виставка відділу образотворчого та ужиткового мистецтва.

Урочисту академію ювілейних святкувань відкрив своїм неперевершеним виступом народний ансамбль «Серпанок» (керівник – Відмінник освіти Валентина Вартовник).

На ювілей прибули гості з України та закордону, зокрема, представники Українського державного центру позашкільної освіти, українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, президент МАПО та президія міжнародної асоціації позашкільної освіти. Прибули на святкування ЦТДЮГ делегації з Польщі (міст Намислув і Варшава), Чехії (Брно, Опава, Глючин), Литви.

Центр творчості привітала головний спеціаліст відділу позашкільної освіти виховної роботи та психологічного супроводу міністерства освіти і науки України Світлана Будз. «У нас буде три дні цікавої і копіткої праці, занурення в практику позашкілля Львівської області»,– сказала Світлана Будз. Вона зачитала вітання від міністерства освіти України.

Привітав ЦТДЮГ також заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко. «На жаль, позашкілля недофінансоване, подекуди йому неналежно приділена увага. Так, ми це бачимо…Можу всіх запевнити, що це керівництво Львівщини, яке є сьогодні, точно буде працювати на розвиток позашкілля. Ніхто нікого не закриє, не реорганізує, не викине на вулицю. Діти мають зростати не на вулицях. Вони повинні займатись спортом, відвідувати українські Карпати, знати про можливості, які є в гуртках. І це все є у ЦТДЮГ», – сказав Іван Собко.

З вітальним словом виступив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима. «Ваша праця важка, почесна, не завжди справедливо оцінена, на превеликий жаль. Від Львівської обласної ради хочу побажати творчих звершень, а ми сприятимемо вам, чим зможемо», – сказав Юрій Гудима.

Творчі колективи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини подарували часточку свого неймовірного мистецтва львів’янам, гостям з-за кордону ( Польщі, Чехії, Литви) та друзям-позашкільникам з усіх областей України – ювілейний концерт «У серці виростаємо з любов’ю».

Відділ технічної творчості та студія «Равлик» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини підготували і провели дефіле карнавальних та сценічних костюмів з паперу «В чорно-білому мажорі».

В рамках ювілейних святкувань відбулося також розширене засідання Міжнародної асоціації позашкільної освіти, під час якого розглядали актуальні та проблемні питання діяльності закладів позашкільної освіти у різних регіонах України.

Варто додати, що з нагоди ювілею Центр отримав відеовітання від: співачки, переможниці проекту «Голос країни» Оксани Мухи; ведучого, співака шоумена Тараса Гаврика; актора комедійного жанру Богдана Гациляка; журналіста, промоменеджера артистів і культурних подій, автора і координатора соціально-мистецького проекту #ПісніВійни Галини Гузьо; експертки з комунікацій, співзасновниці Львівського медіа форуму Світлани Блінової; співачки Андріани; італійського співака, композитора і музичного консультанта Альфонсо Олівера; радіоведучого Юри Байконура, радіоведучого Андрія Ферцака.

Також надіслали вітання ЦТДЮГ з ювілеєм народна артистка України, народний депутат України IV, VI, VIII скликань Оксана Білозір; депутат Львівської міської ради Ірина Оршак, співак, композитор, перекладач Віктор Морозов; міжнародний гросмейстер з шахів, голова тренерської комісії ФІДЕ Адріан Михальчишин; колеги з Жовківського Центру творчості; керівник телевізійного центру «Кадрики» Ірина Климович; Академія сухопутних військ.

 zik.ua