Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 25.05.2018, 12:32

Меню сайту
Форма входу
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Школа кобзарського мистецтва

Завдання – сприяти всебічному музично-естетичному розвиткові учня, формуванню його художнього смаку та виконавчих навичок, збагаченню зразків музичної творчості, навчити учня гри на бандурі та вільного володіння інструментом. Школа виховує учнів на кращих зразках української національно-культурної спадщини, плекає любов до свого народу, його звичаїв і традицій.

Школа проводить: обласні і всеукраїнські семінари, конференції, відкриті уроки, організовуються академконцерти та майстер класи відомих бандуристів.

У школі вивчають - теорію музики, техніку гри на бандурі, вокально-хорові партії, українські народні пісні, історична і духовна музика. Навчання ведеться у двох напрямках: вокально-хоровий та оркестровий. У структурі школи -  Народна капела бандуристок "Дзвіночок” та капела хлопців-бандуристів "Гамалія”. 

Гордістю Центру творчості є один з найдавніших і широко відомих не лише на Україні, але й за кордоном колективів Народна капела бандуристок "Дзвіночок”. Капела була створена ще у 1958р. заслуженим працівником культури України п.Володимиром Дичаком. Зараз капелою керує – Горішна Марія Михайлівна.

Народна капела бандуристок "Дзвіночок” – лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів. Колектив проводить активну концертну діяльність як у рідному місті так за його межами.

Капела «Дзвіночок» є бажаним гостем у навчальних закладах міста та підприємствах, неодноразово брала участь у міських та обласних заходах. Колектив здійснив ряд закордонних поїздок: Польща, Литва, Естонія, Росія, Білорусія, Молдавія, Бельгія, Чехія, Англія, Швеція, Швейцарія.

У капелі "Дзвіночок” працюєть педагоги, які проводять велику навчальну та виховну роботу в колективі: це і вміння грати на бандурі, і робота над вокалом, і вивчення історії кобзарського мистецтва, і виховання світогляду свідомого громадянина України. У колективі проходять цікаві зустрічі з провідними науковцями, музикантами, відомими кобзарями, письменниками. Найбільшим святом у "Дзвіночку” є відзначення  Шевченківських днів, де щороку колектив готує нову, цікаву програму, виступ з якою стає подією для громадскості Львова.

 

 
 

У 1989 р. з ініціативи та при сприянні п. В. Дичака та педагога О.Баглай була створена капела хлопців-бандуристів. Зараз Зразковою капелою бандуристів "Гамалія” керує відмінник освіти України п. Тетяна Шаленко. В капелі займається хлопців віком від 9 до 18 років. Керівник капели працює над підбором цікавого і різноманітного репертуару, вміло, без істотного порушення навчального та концертного процесу щороку вирішує складну проблему мутації голосу в колективі; веде надзвичайно змістовну і вагому виховну роботу. Т.Шаленко  є  членом товариства ім. Олени Теліги, учасницею всіх вагомих політичних та національно-патріотичних акцій у Львові.

Капела "Гамалія” підтримує тісні зв’язки з професійною Народною капелою бандуристів "Карпати” у Львові, ансамблем хлопчиків-бандуристів "Соколики” з м. Чернігова, концертує не лише на Львівщині, але й  у містах України: Києві, Каневі, Берестечку, у Криму, брала участь у "Днях Львова у Кракові”, мала інші цікаві творчі поїздки. Капела сформувала декілька тематичних програм: "Різдво”, "Шевченкіана”, "Страстні пісні”, "Взяв би я бандуру” (цикл укр. нар. пісень).

 
 
 
 
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018
Конструктор сайтів - uCoz