Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.02.2018, 09:53

Меню сайту
Форма входу
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Школа народного танцю

 
Школа народного танцю, Народний художній колектив України ансамбль танцю «Серпанок»
 
Серед різноманітних структур Центру творчості дітей та юнацтва Галичини м. Львова 1 вересня 1993 року була створена школа народного танцю "Серпанок” – структура широкого багатосистемного навчання зі своєю метою і завданням, яку очолила хореограф, методист вищої категорії, Заслужений працівник культури України, Відмінник освіти України, володар нагрудного знаку «Софія Русова» Вартовник Валентина Олександрівна.

         Основною метою діяльності школи є виховання дітей та молоді естетично розвинутими й фізично здоровими, духовно збагаченими, професійно зорієнтованими. Основне завдання школи – допомогти дітям реалізуватись в умовах чарівного світу музики і танцю, пізнати красу пластики й руху тіла.

У школі діти вивчають спеціальні предмети: ритміку і танець, музично-ритмічний розвиток дітей та музичну грамоту, гімнастику на підлозі за системою Б. Князєва, український та народно-сценічний танець, історію костюму, історію хореографії, акробатику, візаж, англійську мову які викладаються педагогами школи за програмами, розробленими спеціально для дітей відповідного віку (вік дітей 4-16 років). Термін навчання – 9 років. Педагогічний колектив налічує 25 кваліфікованих педагогів та концертмейстерів (в тому числі музиканти оркестру).  Кращі учні школи, які мають певні хореографічні знання а також артистичні та технічні навички мають можливість реалізувати себе в творчій лабораторії ансамблю танцю "Серпанок” (який у грудні 1998 року здобув звання "Зразковий художній колектив України”, а в травні 2004 року звання "Народний художній колектив України”, яке у 2010 р. підтвердив). В ансамблі є три вікових групи (молодша, середня та старша). Кількісний склад учнів школи та ансамблю – близько 250 осіб. На репетиціях ансамблю учні вдосконалюють знання, здобуті на уроках хореографії і в зв’язку з різноманітністю репертуару та форм постановок, вдосконалюється їхня акторська майстерність, техніка виконання, дається можливість творчого пошуку та розкриття індивідуальності кожної дитини.

Оригінальність композиційного втілення, велика майстерність виконання, естетичність і гармонійність поєднання усіх можливостей народного мистецтва, що надають самобутності колективу, неодноразово високо оцінювались компетентними суддями на Міжнародних, Всеукраїнських та обласних фестивалях і конкурсах хореографічного мистецтва.

Ансамбль багато разів брав участь у показових виступах на міжнародних, всеукраїнських і обласних семінарах з хореографії, які проводила школа народного танцю "Серпанок”. 

Школа народного танцю є однією з перших на Західній Україні, де педагоги працюють за авторськими  програмами, є хороші  умови для занять: репетиційні зали  і кімнати, роздягалки,  сцена актового залу  для  зведених репетицій, учительська, костюмерна. Слід  згадати, що обладнання і  ремонт  цих приміщень проводиться  за  доброчинні  внески батьків, а часто з їх  ініціативи і при  безпосередній  допомозі.
 

Репертуар ансамблю складається з народних танців різних регіонів України: "Веселі гуцулята”, прикарпатські "Коломийки”, буковинський танець "Букурійка”, закарпатські "Раківчанка”, "Дібровчанка” та "Лобуряки”, танець з Кубані "Їхали козаки”, привітальна сюїта "Ми з України”, танець з Покуття "Голубка”, жартівливий "Повзунець”, дівочий "Плескач”, танець з Поділля "Кривуляк”, чоловічий "Аркан” та "Гуцульська сюїта”, пристрасний "Гопак” та багато інших. Є також в репертуарі ансамблю танці народів світу, класичні та сучасні танці (понад 40 хореографічних композицій).

Супроводжує концертні виступи ансамблю "Серпанок” оркестр школи народного танцю – Лауреат  міжнародних фестивалів мистецтв у складі 10 музикантів.

Ансамбль "Серпанок” має велику популярність на Україні, а також за її межами. Йому аплодували: Польща і Болгарія, Молдова і Білорусь, Росія і Грузія, Македонія, Сербія,  Угорщина, Німеччина і Франція, Данія, Туреччина, Італія і Колумбія, українсько-польський батальйон в Косово.

Постійний пошук і прагнення до реалізації творчих задумів школи народного танцю динамічно розвивають молодий колектив. А такий рух надає повноцінного життя у мистецтві. Навчаючись у школі і відвідуючи заняття в ансамблі "Серпанок”, юнаки і дівчата отримують певну суму знань у галузі хореографічного мистецтва, естетичну насолоду та фізичну красу.

Ансамбль "Серпанок” – це цікавий творчий мистецький колектив, який відрізняється високим рівнем виконавської та акторської майстерності. Колектив є гордістю Центру творчості, міста, області, України. «Серпанок» двічі брав участь у творчому звіті Львівщини в Національному палаці «Україна» (м. Київ), був нагороджений Адміністрацією Президента України безкоштовними путівками в МДЦ «Артек», де став володарем I премії фестивалю «Наша земля – Україна» (2001 р.), презентував різноманітні ювілейні концертні програми до 5-річчя, 10-річчя, 15-річчя та 20-річчя школи народного танцю та ансамблю «Серпанок», а також до ювілеїв Вартовник В. О. (2005, 2010 рр.). Приймає активну участь у багатьох концертних заходах на різноманітних сценах м. Львова та області: театр опери та балету ім. С. Крушельницької,  театр ім. М. Заньковецької, парк культури ім. Б. Хмельницького, Шевченківський гай, палац спорту «Україна», стадіон «Арена Львів» (урочисте відкритті стадіону 2011 р., відкриття чемпіонату «Евро 2012») та багато ін. (за час існування близько 1000 концертних виступів).

До 20-річчя школи видали збірник навчальних програм з хореографічного мистецтва для позашкільних навчальних закладів, який був схвалений комісією з позашкільної освіти Науково-методичної Ради з питань освіти Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України (протокол №4 від 07.11.2012 року).

Ансамбль є Лауреатом обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів хореографічного мистецтва:

·        Телефестиваль-конкурс "Крок до зірок” (5 разів), півфінал – 2005 р. м.Київ;

·        Обласний фестиваль хореографічного мистецтва "Галицькі барви”  м. Львів – 2003, 2005, 2007 рр. – I премія;

·        Міжнародний фестиваль "Карпатські візерунки” м. Львів -1995,  2005 рр. – I премія;

·        Міжнародний фестиваль «Невская радуга» м. Санкт-Петербург – 1999 р.;

·        Міжнародний фестиваль дитячих та молодіжних фольклорних колективів «Краковяк» м. Краків, Польща – 1996, 1997, 2002 рр.

·        Всеукраїнський фестиваль "Чисті роси” м. Київ 2005 р.– I премія;

·         Фестиваль "Княжа династія”  м. Львів 2006 р. – I премія;

·        Міжнародний фестиваль «Золота осінь» м. Париж, Франція – 2000, 2001 р.;

·        Всеукраїнський фестиваль-конкурс ім. Павла Вірського м. Київ – 2004 р.;

·        Фестиваль мистецтв "Сурми звитяги”  м. Львів - 2006, 2010, 2012 рр. – I премія;

·        Фестиваль мистецтв "Різдвяні канікули”  м. Львів – 1995-1997, 2007-2009  рр.– I премія; 2011, 2013 – II премія;

·        Міжнародний фестиваль "Барвінкове кружало” м. Вінниця - 2004, 2007рр.;

·        фестиваль присвячений Дню танцю в м. Ланцют, Польща - 2007 р.;

·        Міжнародний фестиваль "Перемишль” м. Перемишль, Польща 2005-2012 рр.;

·        Міжнародний фестиваль «Святого Кирила і Мефодія»  Македонія – 1998, 2002, 2006 рр.

·        Міжнародний фестиваль  "Охрідське сонце” Македонія - 2007, 2008 рр.;

·         Міжнародний фестиваль-конкурс "Містерія танцю” м. Київ 2008р. – I премія; 2010 р. – I премія та приз глядацьких симпатій;

·        фестиваль-конкурс Я. Чуперчука 2006, 2008, 2011 рр. – I премія;

·         Всеукраїнський фестиваль-конкурс ім. Василя Авраменка "Гопак” м. Корсунь-Шевченківський 2008 р. – I премія;

·        Міжнародний фестиваль "Ми разом” м. Брест, Білорусія 2009 р. – I премія;

·        Міжнародний фестиваль-конкурс дитячих та юнацьких колективів "Дружба» м. Євпаторія 2010, 2011 рр. – Гран-прі;

·        Міжнародний фестиваль "Різдвяна зірка” м. Шарошпотак (Угорщина) – 2010 р.;

·        Всеукраїнський фестиваль "Чисті роси” м. Київ, 2010 р.;

·        X Міжнародний фестиваль «Золотий дельфін» м. Батумі (Грузія) 2011 р. – Лауреат фестивалю;

·        II Міжнародний фестиваль в м. Стамбулі (Туреччина) 2012 р. – I премія;

·        XI Міжнародний фестиваль музики і танцю в м. Анкарі (Туреччина) 2012 р. – I премія;

·        XV Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Наша земля – Україна» МДЦ «Артек» серпень, 2013 р. – I премія.

·      Концертні виступи з презентацією українського народного танцювального мистецтва, м.Смольдзіно, Польща - квітень-травень 2014р.

·      IX Міжнародний фестиваль народної хореографії "Барвінкове кружало" м.Вінниця - травень 2014р. - Лауреат фестивалю

·     Участь у святі "В ніч на Івана Купала", Польща м.Перемишль - липень 2014р

 
Окремо  слід сказати  про засновника   і  керівника  школи народного  танцю,  художнього  керівника  і балетмейстера-постановника  Народного  ансамблю  танцю «Серпанок», - Валентину Олександрівну Вартовник. Прекрасний  організатор,  талановитий  хореограф,  принциповий,  дисциплінований  керівник -  згуртувала  навколо  себе  молодих  педагогів-хореографів,  концертмейстерів.
 
Вона  стала  ініціатором  створення  школи, автором  більшості  навчальних  програм («Класичний танець», «Народно-сценічний  танець»,  «Ритміка  і танець»),  розробила  і втілила  структуру  та напрямок  діяльності школи  і  ансамблю  «Серпанок».  Є ініціатором  та організатором  проведення  Міжнародного фестивалю  «Карпатські візерунки»,  обласного фестивалю  «Галицькі  барви»,  фестивалю-конкурсу Ярослава Чуперчука, членом  журі  та оргкомітету  фестивалю  «Сурми звитяги»,  загальноміських  хореографічних  оглядів  та конкурсів, Ініціатором проведення  щорічних  обласних  семінарів  та творчих  лабораторій  на базі  школи народного  танцю ЦТДЮГ.  
 
електронна адреса: www.serpanok.lviv.ua
e-mail: valentina-50@bigmir.net
 
 
 
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Архів записів
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018
Конструктор сайтів - uCoz