Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.02.2018, 09:54

Меню сайту
Форма входу
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Відділ образотворчого та ужиткового мистецтва

 

 

Положення: Обласний конкурс з ужиткового мистецтва "Таланти твої, Україно!" - 22-24 березня 2017р. (положення змінено)

 
Завданнярозвиток естетичних смаків дітей, збереження традицій образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва українського народу.  

Відділ проводить тематичні та персональні виставки; організовує пленери, майстер-класи, семінари для керівників гуртків та студій ужиткового та образотворчого мистецтва.

 

Відділ має давні і славні традиції, це одна з найдавніших структур обласного Палацу піонерів, а згодом і ЦТДЮГ. За часи незалежності держави пройшла якісна перебудова його творчих підрозділів у напрямку глибокого вивчення та відродження українських народних традицій. Відкрито нові напрямки декоративно-ужиткового мистецтва: писанкарство, витинанка, фітодизайн, батик, українська народна лялька та одяг на неї, малярство на склі, черпаний папір, кераміка. Педагоги відділу, працюючи у фондах львівських  музеїв, створили  цікаві авторські програми, за якими  понад 20 років зараз навчаються діти. Це:

«Зразковий» гурток "Гердан” ( п.Оксана Стричак);

гурток ткацтво (відмінник освіти України п.Оксана Ващак);

гурток художня обробка дерева (п.Володимир Івашко);

гурток скульптура і кераміка (п.Христина Кушнір);

гурток українська лялька (п.Олена Кисельова).

Велику увагу темі патріотизму і національного відродження приділяють і педагоги з образотворчого мистецтва: Оксана Стричак, Наталія Кулечко, Ірина Лопащенко, Євген  Потапов, Віктор Хаджинов, Клавдія Потапова, Олена Кисельова, Олена Євтюхіна, Христина Кушнір.

 

У 1993р.  зав. відділом Романом Миськом була створена школа образотворчого та ужиткового мистецтва, в структуру якої входили гуртки з ужиткового мистецтва і з образотворчого гуртки живопису, графіки, скульптури і історії мистецтв, яка готувала дітей віком від 6 до 18р. до подальшого навчання у спеціалізованих навчальних закладах. За час існування учні всіх гуртків школи брали активну участь у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та обласних виставках і конкурсах, на яких здобували призові місця (Польща, Франція, Словаччина, Росія; Київ, Севастополь, Харків тощо).

 

У 2003 році відділ очолив професійний художник п.Євген Потапов. З метою необхідності систематизації навчальних дисциплін, здобуття дітьми більш ґрунтовних, ширших знань в образотворчому та ужитковому мистецтві, вивченням більшої кількості спеціалізованих дисциплін, які складуть основу подальшої професійної діяльності та навчання у ВНЗ, школа образотворчого та ужиткового мистецтва була реорганізована у школу образотворчих мистецтв "Арт-дизайн” з 7-ми річним курсом навчання, доповнені її програми, прийняті на роботу молоді педагоги, введені нові предмети. Програма школи «АРТ ДИЗАЙН» розрахована на 7 років навчання: 1-2 класи початкового рівня; 3 -5 класи основного рівня; 6 – 7(8) класи вищого рівня;   8 кл. підготовчий до вступу до вищих мистецьких закладів за індивідуальній програмі.                              

У школі викладаються такі предмети: рисунок-складний багатоплановий предмет який закладає основи академічної школи; живопис – дає можливість опанувати основи кольорознавства та різноманітні живописні техніки; композиція – вивчає гармонійний зв’язок геометричних форм, різноманітних елементів,та  вчить  використовувати основні художні засоби виразності. скульптура –дає можливість учням розвинути просторове бачення, відчуття  форми, пластику об’ємної  фігури; історія мистецтв  - ознайомлює  з  творчим шляхом  визначних митців давнини та сучасності та особливості історичних мистецьких епох; Також  вивчається  один предмет в рік з ужиткового напрямку, а саме в 2 - 3 кл. малярство на склі,  4 кл. – батик, 5 кл.- ткацтво, 6 кл.- художня обробка дерева, 7 кл. – графіка. Школа почала працювати чітко, у відповідності до затверджених програм і розкладом, пожвавилась і виставкова робота.

 

  

У відділі працює школа образотворчих мистецтв "Арт-дизайн”, Зразкова студія «Гердан», а також гуртки: ткацтво, народні промисли, батик, художня обробка дерева, малярство на склі, кераміка, фітодизайн, українська народна іграшка, черпаний папір, художня фотографія, графіка та декоративний дизайн . У відділі займаються біля 300 дітей та молоді.

 

Відділ є ініціатором проведення обласного конкурсу ужиткового та образотворчого мистецтва "Таланти твої, Україно!”, який вже 20 років проводиться у стінах ЦТДЮГ. З усіх куточків області з’їжджаються юні вишивальниці і ткалі, керамісти і писанкарі, художники і графіки, майстри з художньої обробки дерева і плетіння з природних матеріалів, виготовлення витинанок, української народної іграшки і автентичного народного одягу на ляльку. Роботи кращих експонуються на заключній виставці, а переможці отримують дипломи і пам'ятні призи.  Конкурс престижний, дуже популярний, а головне –   пропагує  кращі зразки українського народного мистецтва, залучає дітей до збереження і відродження творів народних майстрів, виявляє здібних дітей і молодь, спрямовує подальший розвиток їх таланту, не дає замулити чисте джерело української народної творчості.

 

Усі педагоги відділу – люди з великим стажем роботи, спеціальною вищою освітою, педагогічним досвідом, смаком, а головне – щиро закохані в мистецтво, свою любов і вміння багато років передають молоді.

РИСУНОК (натисніть, щоб переглянути)

ЖИВОПИС 

КОМПОЗИЦІЯ

Батік 

"Веретенце" (ткацтво) 

"Гердан" (бісероплетіння) 

Графіка 

Народні промисли 

Образотворче мистецтво 

Скульптура 

Фітодизайн 

Художня обробка дерева

Художнє фото

Черпаний папір

Українська народна іграшка

Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Архів записів
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018
Конструктор сайтів - uCoz