Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьСереда, 23.05.2018, 22:16

Меню сайту
Форма входу
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Відділ театрального мистецтва та хореографії

Завдання відділу – залучити якомога більшу кількість підлітків для поширення знань в галузі театрального мистецтва та хореографії.
Відділ проводить семінари і творчі лабораторії для керівників вокально-хореографічних колективів, театральних колективів, гуртків та студій художнього слова; організовує концертну діяльність колективів; здійснює постановку вистав, театралізованих дійств, концертних програм. У відділі працюють:
 • Народний вокально-хореографічний ансамбль «Рушничок»;
 • Фольклорно-етнографічна студія «Світлиця»;
 • Народний музичний театр-студія «Погулянка»;
 • Народний драматичний театр «Ми»;
 • Музично-поетичний театр «Крила».
В роки бурхливого національного відродження (1991 – 1992р.) перед Центром творчості постало питання про національне виховання дітей та молоді, формування світоглядної свідомості, ідей, поглядів, переконань, ідеалів, звичаїв, інших соціально значущих надбань вітчизняної  духовної культури. Коли за мету творчої діяльності колективу було поставлено набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних цінностей народу, досягнення високої культури міжнаціональних відносин, формування у дітей та молоді незалежно від національної належності особистих рис громадян Української Держави – тоді і були створені нові творчі структури, котрі надалі й стали основою створення відділу "театрального та вокально-хореографічного мистецтва”. Це в першу чергу музично-естрадний театр "Погулянка” (кер. В. Соломіна), вокально-хореографічний ансамбль "Рушничок” (кер. М. Романів), фольклорний гурт "Барвінок” (кер. Г. Капраль) та музично-поетичний театр "Крила” (кер. І. Мірошніченко).  До цих колективів був приєднаний колектив драматичного театру "Ми” (кер. В. Собецький),  котрий був створенний в 1985 році.
 
Театральне мистецтво було, є, й буде активним джерелом збагачення духовного світу людини та національної культури. Переконливим доказом цього є  творча робота колективів відділу за час свого існування.  На сьогодні в колективах відділу формують свій духовний світ, проходять школу естетичного виховання, досягають значного  творчого рівня майстерності понад 400 учнів.
 
Колективи, за високий рівень творчої роботи отримали почесне звання "Народний” та "Зразковий” колектив. Це – Народний драматичний театр "Ми”, Народний музичний театр "Погулянка”, Народний вокально-хореографічний ансамбль "Рушничок”, та Зразковий фольклорний гурт "Барвінок”.
 
1. НАРОДНИЙ ВОКАЛЬНО-ХОРЕОГРАФІЧНИЙ АНСАМБЛЬ "РУШНИЧОК”
 
 
 

Народний вокально–хореографічний ансамбль «Рушничок» створений восени 1992 року на хвилях бурхливого відродження національної культури. Метою народження колективу стало відтворення традицій, обрядів, звичаїв, дитячих ігор, пісенно-танцювальної та поетичної творчості національної спадщини.

«Рушничок» – це куточок серця педагогів та їх вихованців – хлопчиків і дівчаток віком від 5 до 18 років, які займаються - за авторською програмою – народним та класичним танцем, вокалом, акторською майстерністю, народознавством, теорією музики. При ансамблі працює фортепіанна студія. Вихованцям, які оволоділи навчальною програмою і брали активну участь у концертній діяльності колективу, по закінченню навчання вручається свідоцтво.

Репертуар «Рушничка» складають різноманітні програми:

 • зимова «Помічники святого Миколая» та різдвяні «Коляда», «Вертеп», «Добрий вечір на Меланії»;
 • сюїта «Весна іде – красу несе»;
 • композиція «Є така країна – Україна» (складається з пісень, танців і поезій різних регіонів України і постійно розширюється);
 • сюїта «Уклін тобі, Тарасе!»;
 • композиція «Одвічне коло».
 • народознавчий цикл «З бабусиної скрині»

«Рушничок» веде бурхливу концертну діяльність як у рідному Львові, так і далеко за його межами. Неодноразово брав участь у міжнародних дитячих фестивалях, конкурсах і ставав переможцем та лауреатом. Різноманітні гастрольні та туристичні маршрути «Рушничка» пролягали як містами України: Київ (1993, 1996, 2000, 2008 рр.), Євпаторія (1994 р.), Сімферополь (1994 р.), так і Європи: Будапешт (Угорщина 1993, 1998, 2002, 2003, 2012рр.), Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Щецин, Гданськ, Гдиня, Валч, Венгожево, Кошалін, Білий Бір, Ярослав, Жешув, Ланцют, Намислув, Ченстохово (Польща, 1993-2013рр.), Париж, Орлеан, Тур, Шамблі (Франція 1994, 2002, 2011 рр.), Копенгаген (Данія 1996, 2006 рр.), Стамбул (Туреччина 1997, 1999 рр.), Хасково, Балчік, Несебр, Варна (Болгарія 1997, 2006-2013 рр.), Вільнюс, Панівежис (Литва 1998, 2004 рр.), Санкт-Петербург (Росія 2000р.), Прага, Оломоуц, Острава (Чехія 1999,2006,2007 ,2013рр.), Дрезден, Гамбург (Німеччина 2002, 2007, 2011 рр.), Белград, Будва (Сербія, Чорногорія 2005 р.), Стокгольм (Швеція 2006 р.), Рим, Венеція, Атіна (Італія 2007, 2008, 2010 рр.), Любляна (Словенія 2008 р.), Ліхтенштейн (2010), Відень (Австрія 2010, 2012 рр.), Цюріх (Швейцарія, 2010)…

Крім концертної діяльності колектив проводить значну методичну і просвітницьку діяльність, виступаючи у школах, інших гуртках «не мистецького» спрямування, широко пропагуючи національний фольклор, рідну пісню і танець.

Ансамбль має багато нагород від ЦТДЮГ, Львівської міської та обласної адміністрацій, інших громадських установ. У 1995 році Міністерство освіти України присвоїло ансамблю звання «Зразковий колектив України», у 2002 році – «Народний колектив України». За регламентом останнє звання було підтверджено у 2007 та 2011роках.

У «Рушничку» сформований міцний високоосвічений педагогічний  колектив. У витоків створення колективу стоять два відмінника освіти України , найдосвідченіші педагоги ЦТДЮГ п. Марина Романів (художній керівник та балетмейстер) та п. Любов Бабанкова (педагог-організатор, сценарист, концертмейстер та керівник фортепіанної студії). З 2011р. колективом керує п.З.Лозовська. Гордістю «Рушничка» є «живий» оркестр, який складається з професійних музикантів.

Відмітивши у 2011 році 20-річчя, ансамбль не зупиняється на досягнутому. Він постійно у творчих пошуках з вірою у своє світле майбутнє; щиро відгукується на всі пропозиції порадувати глядача рідною піснею та танцем.

Хай тобі, «РУШНИЧОК», принесе новий день

Вірних друзів, поїздок, веселих пісень,

Хай у стінах твоїх підроста дітвора,

Хай черпає знання в цьому світі добра  

 

Творча характеристика Народного вокально-хореографічного ансамблю «Рушничок» (натисніть тут)

 
2. НАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ЕСТРАДНИЙ ТЕАТР "ПОГУЛЯНКА” 
 
 
 
Десятирічний ювілей колективу відбувся у приміщені  I-го Львівського дитячо-юнацького театру юного глядача у 2003р., та має особливий, притаманний лише йому стиль та напрямок творчої діяльності. Перш за все, це особиста сценарно-драматургічна основа вистав, яку створює керівник театру. Яскраве сценічне втілення, поєднане з професійним виконанням молодих акторів театру, дає у кінцевому результаті творчі роботи, які мають заслужений успіх у глядача. 
 
Усі вистави театру "Погулянка”, а це: 
 • "Панночка зі Львова”;
 • мюзикли "Коза та семеро козенят”;
 • "Живи, ялинко!”;
 • "Дванадцята ніч” (за В. Шекспіром); 
 • вертепне дійство "У світі сталася новина”; 
 • шоу-програма "Щасливе дитинство”;  
 • музично-поетичне дійство "Час, моя пісне, по світу літати” за творами Л. Українки; 
 • музична драма "Мавка” за п’єсою Л. Українки ”Лісова пісня” І.Білозіра;  
 • героїко-патріотичні композиції до фестивалю "Сурми звитяги” - надзвичайно яскраві, емоційні, талановиті. Їх активно пропагує львівське радіо та телебачення як взірець дитячо-юнацької творчості на теренах Західної України. Театр є Лауреаом Всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів. 
У театрі займається близько 100 дітей. Є молодша, підготовча та основна – концертна групи – діти віком від 6 до 18 років, є і студентська молодь. Вокал, хореографія, акторська майстерність – основні предмети, які вивчають студійці в театрі. Окрім вистав, вихованці «Погулянки» часто виступають як окремі виконавці на концертах та конкурсах естрадної пісні, є ведучими різноманітних свят та фестивалів у ЦТ, виступають на радіо і телебаченню. Актори театру неодноразово гастролювали за кордоном, виступали у Міжнародному дитячому таборі «Артек», на різних концертних майданчиках області та України.
 
У творчих планах – нові задуми, що обов’язково знайдуть своє сценічне втілення. Цього чекають усі шанувальники самобутнього дитячо-юнацького театрального колективу.
 
Відео роботи народного театру "Погулянка" можна переглянути натиснувши тут:  "Погулянка"
 
 
3. НАРОДНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР "МИ”
 
 
 
Колектив створений у 1985р., у ЦТДЮГ працює з 1989р. З перших днів основним напрямком його роботи стала пропаганда української та світової драматургії.
 
Одним з перших в Україні театр у 1990р. здійснив постановку до того часу забороненої вистави "Бояриня” Лесі Українки; з літературно-музичними композиціями "Гайдамаки”, "Біль і мужність Чорнобиля”, "Кров” (війна в Афганістані), гастролював по східних областях України і був відзначений почесною відзнакою Галицького центру дитячої дипломатії.
 
За 20 років роботи колективом було здійснено близько 50-ти  постановок різного жанрового спрямування. Ось лише неповний перелік цих вистав:
 • "Бояриня” за драматичною поемою Л. Українки
 • "Одержима” / Л. Українка /
 • "Камінний господар” / Л. Українка /
 • Лопе де Вега "Собака на сіні” 
 • "Вождь червоношкірих” за оповіданням О. Генрі
 • "Кіт у чоботях” – мюзикл за казкою Шарля Перро
 • "Слово” – літературно-музична композиція за поезією Т. Шевченка
 • "Та йой – то Львів” – композиція за мотивами Львівського фольклору
 • "Друга смерть Жанни д’Арк” за Стефаном Цанєвим
 • В. Шекспір "Гамлет – принц Датський” 
 • В. Шекспір "Ромео і Джульєта” 
 • "Пігмаліон” за Бернардом Шоу
 • Карло Гоцці "Король-олень"
 • Стефан Цанєв "Друга смерть Жанни д'Арк"
 • Славомір Мрожек "У відкритому морі" та "Серенада"
 • Неда Неждана "Одинадцята заповідь, або ніч блазнів" та "Коли повертається дощ"
 • Олександр Вітер "Як стати справжнім бегемотом", "Сліди вчорашнього піску" та "Станція"
 • Аристофан "Лістрата"
 • Агата Крісті "Мишоловка"
 • Софія Лупанова "Самогубець"
 • Низка композицій з асоціативної пластики
 • Літ-муз композиція "Моєму доброму ангелу" за листами Т.Шевченка та В.Репніної
У грудні 1993р. з ініціативи колективу було організовано та проведено I-й Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких аматорських театральних колективів, у якому взяли участь 16 дитячих театрів з різних областей України, а у 1994р. II-й Всеукраїнський фестиваль – зібрав вже 27 колективів (640 учасників) з України та Польщі, 6-й фестиваль (2004р.) вітав на сцені театру "Ми”  колективи з України, Польщі, Німеччини. Слід відзначити, що ініціатором, організатором та господарем цих цікавих творчих зустрічей дитячих театральних колективів є виключно театр "Ми”. 
 
У 1999р. колектив театру став учасником довгострокової міжнародної програми "Ост-Вест”, що триває і донині. Метою програми є взаємне спілкування молоді Західної та Східної Європи через ознайомлення широкого загалу суспільства з надбаннями національних культур засобами театрального мистецтва. Результатами такої співпраці стали такі проекти як "Енергія з України на Захід” – спільна постановка українського театру "Ми” та німецького театру "Вікторія”; вистави "Ніч перед Різдвом”  та українсько-німецька програма "Голоси Батьківщини” у рамках міжнародного фестивалю "Рур-трієнале” за участю театру "Вікторія” з міста Ессена, театральної студії "Обст” з міста Оранієнбург та театру "Ми”.
 
Головна риса театру – це його самодостатність. Незмінним керівником, головним режисером, натхненником і організатором цього колективу є Відмінник освіти України п.Валерій Собецький. Під його керівництвом актори театру виготовляють декорації і реквізит, шиють театральні костюми, ремонтують приміщення свого театру, роблять  освітлення і озвучення вистав. Лише костюмерна нараховує більше 300 театрельних костюмів, в бутафорській театру є виготовлені пістолі, шпаги, рапіри, мечі, стільці, трони, карети, величезна кількість бутафорських страв, начиння тощо. Підготовка кожної вистави – копіткий, цікавий процес.
 
На базі театру "Ми” щороку проходять семінари та творчі лабораторії для керівників театральних колективів та студій позашкільних установ області, відбуваються майстер-класи та засідання методичного об’єднання керівників театральних дитячих колективів м.Львова.
 
Колектив театру є співорганізатором обласних конкурсів-оглядів аматорських театральних колективів шкіл та позашкільних закладів Львівщини. Народний драматичний театр "Ми” за час своєї роботи здобув багато прихильників серед  своїх глядачів як у Львові, так і за його межами завдяки високій майстерності виконання, актуальності обраних тем та їх трактування. А натхнення і сили для цього дає невичерпне джерело драматичного мистецтва.         
 
4. МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНИЙ ТЕАТР "КРИЛА”
 
 
 
У 1996 р. на сцені вперше виступили актори театру «Крила», і зразу привернули до себе увагу не лише у Центрі творчості, але й у м.Львові. Музично-поетична вистава за творчістю Олександра Олеся «Клянк, кохаю в муках каяття» зворушила і схвилювала багатьох.
 
У театрі займається всього 10-12 дітей віком від 10 до 18 років. Театр готує літературно-музичні композиції та музично-поетичні вистави, читців-гумористів та ведучих святкових концертів, самостійні вистави та окремі концертні номери, які є необхідною складовою майже кожного малого чи великого свята у Центрі творчості та за його межами. Робота над художнім словом – справа нелегка. Цей напрямок мистецтва на сьогодні незаслужено забутий, праця над словом є надто важкою, особливо, в дитячо-юнацькому середовищі, але значення роботи з літературним твором, вплив цієї творчості на духовний та естетичний аспект виховання  неоцінений. Колектив театру спрямовує зусилля на артистичну обдарованість, працю учнів над собою і над  літературним  твором, на досконале володіння живою майстерністю словесної дії в умовах сценічного мистецтва.
 
Вперше в західному регіоні України театр "Крила” започаткував рубрику "Забуті імена”. Завдяки цьому у  музично-поетичних дійствах зі  сцени звучали поезії українських авторів, творчість яких забута, але конче заслуговує на те, щоб її відродити та надати їй нове звучання. Це стане фактором виховання національної свідомості та патріотизму.
 
Поряд з цим напрямком роботи в репертуарі театру значну роль зіграли роботи з поетами-початківцями у рубриці "Відкриваємо нове ім’я”. Зі сцени  звучали твори поетів з Києва, Львова, Івано-Франківська, Хмельницька та інших міст України. Театром здійснено 12 музично-поетичних постановок.
 
Учні є неодноразовими Лауреатами обласних фестивалів та конкурсів, два рази отримували  1-шу премію у Всеукраїнському конкурсі читців ім. Олени Теліги.
Творчі роботи колективу "КРИЛА” з 1996 по 2003р.
 • музично-поетична вистава за творчістю. О. Олеся "Кляну, кохаю в муках каяття” 1996р.
 • музично-поетичне дійство: "Кохання кольору розлуки”за поезіями Т. Угрин та С. Мудрик) 1997р.
 • музично-поетичне дійство за творчістю поетів О. Ольжича та О. Теліги "А смерть їх безсмертя зустріла” 1998р. музично-поетична вистава "Був у мене товариш”  1998р. (за поезією Л. Лупана)
 • літературно-музична композиція "Полум’яні дороги”  2000р.(до 1 фестивалю "Сурми звитяги”)
 • музично-поетичний вечір до 30-річчя творчої діяльності поетеси Анни Канич "Моє життя – в моїх піснях” 1997р.музично-поетичне дійство за творчістю Л. Костенко "Я вибрала долю”                           1999р.
 • музично-поетична вистава "Вічний бій”  2000р.(за матеріалами життя та поезій В. Чубинського)
 • музично-поетична вистава  "МКЧ. Діва пречиста”  2001р. (за творчістю литовського композитора, художника М.Чюрльоніса)
 • музично-поетичне дійство за поезією С. Цушка "Один із вас…”  2002р.
 • гумористичний вечір "Сміх людський – чудесна  штука”   2002р.
 • літературно-музичний вечір-реквієм за книгою П. Кардаша "Злочин”, "Пом’янімо”                          2003р.
 • музично-поетичний вечір за поезією  Д.Гриц"Не спіши у життя моє, осене”  2004р.
 • музично-поетичний вечір за творами  поетеси І. Лембрик "Ходімо, доле, вдвох…”  2004р.
Керує колективом завідувач відділом театрального та вокально-хореографічного мистецтва, лауреат республіканського конкурсу читців, у минулому актор і професійний режисер Іван Мірошниченко.
 
5. ФОЛЬКЛОРНО-ЕТНОГРАФІЧНА СТУДІЯ "СВІТЛИЦЯ”
 
 
  

         Студія заснована 1 вересня  2010 року.

         Засновник  студії  і  керівник: Кікеля Тетяна Володимирівна.

«Світлиця» - затишна, дружна галицька родина. У ній займаються молодші школярі, які вивчають українські народні ігри, співанки, пісеньки та старші, які займаються дослідженням та вивченням автентичних лемківських, бойківських, гуцульських коломийок, колядок, щедрівок, веснянок, обжинкових пісень. У репертуарі колективу театралізовані музично-вокальні програми, присвячені календарним святам, звичаям та обрядам, що пов’язані з господарською діяльністю українського народу.

         У своїй гуртковій кімнаті вихованці створили невеликий етнографічний музей. Фольклорно-етнографічна студія «Світлиця» - активний учасник усіх масових заходів Центру творчості. Колектив завжди у творчому пошуку, а натхнення і сили для цього дає йому невичерпне джерело українського фольклору.

         Студія містить у своїй структурі такі предмети: «Ансамбль», «Гра на народних музичних інструментах», «Естетичне виховання дітей дошкільного віку засобами українського фольклору», «Естетичне виховання дітей шкільного віку засобами українського фольклору», «Народна іграшка та елементи народних ремесел», також «Хореографія» та «Англійська мова».

Мета та завдання студії:

 • зацікавити дітей та молодь невмирущим цілющим джерелом духовності рідного слова – фольклором;
 • розвивати у дітей (їх батьків) та молоді інтерес до народознавства, народної пісні, традицій, звичаїв; 
 • ознайомити з обрядодійствами, різними жанрами фольклору, особливостями їх виконання;
 • виховувати любов до народу, його мудрості, його спадщини, до рідної мови та пісні;
 • навчити мислити, фантазувати, сприяти формуванню моральних якостей.

Колектив бере щорічно участь у великодньому міському фестивалі «Великоднє сонечко».

У 2010 році:

 • проведення заходу « Свято Святого Миколая».

У 2011 році:

 • участь у концерті «Від Різдва до Стрітеня»;
 • участь у фестивалі «Духовна пісня»;
 • участь у Львівському міжнародному дитячому фестивалі дитячого читання «Книгоманія»;
 • Театральний фестиваль «Галицька Мельпомена»;
 • виступ з концертом у Геріатричному центрі.

У 2012 році:

 • виступ на телебаченні (12-й канал);
 • постановка української народної казки «Колобок»;
 • проведення заходу «Свято Св. Миколая»;
 • «Велика коляда» м. Львов, пл. Музейна № 3, Храм Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор);
 • участь у фестивалі «Різдвяні канікули»;
 • Міжнародна Українсько-Польсько-Німецька програма «Молодий театр», Український дім м. Вроцлава;
 • участь у Концерті до 200-ліття М. Шашкевича;
 • проведення обрядового заходу «Ворожіння на Андрія» (відтворення українських традицій);
 • проведення заходу «Від Андрія до Миколая»;
 • виступ у телепрограмі «Вечірній простір» ЛТБ Високий замок Г.Тарадайка;
 •  проведення заходу «Приходь добрий Миколай»;
 • участь у Концерті – Святкова феєрія «Прощання з Колядою на Стрітення»;
 • День відкритих дверей Ботанічного саду;
 • Шостий львівський міжнародний дитячий фестиваль;
 • концерт до дня музею у музеї Релігії.

У 2013 році:

 • Міжнародний фольклорний фестиваль «Casa Mare» м. Кишинів, Молдова;
 • організація та участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі з театрального та фольклорного мистецтва.
 • участь у фестивалі «Різдвяні канікули» (у номінації народний спів , солісти – І премія – Марія Верб’яна) участь в гала концерті;
 • відновлення постановки української народної казки «Колобок»;
 • участь в ювілейному всеукраїнському фестивалі «Святкуємо Воскресіння разом»;
 • участь у святковому концерті присвяченому Дню міста;
 • участь у відкритті виставки українських народних музичних інструментів, що відбулася у приміщенні Палацу Бандінеллі;
 • виступ у музеї імені М. Грушевського.

У 2014 році:

 • участь в урочистому відкритті обласного фестивалю-огляду фольклорних колективів «Княжа династія»;
 • організація та проведення обласного фестивалю-огляду фольклорних колективів «Княжа династія»;
 • проведення  всеукраїнського фестивалю-огляду фольклорних колективів «Княжа династія»;
 • участь у урочистому відкритті Університету третього покоління при церкві Покрови;
 • участь у всеукраїнському фестивалі «Різдвяні канікули»;
 • святковий концерт святкування ювілею Гуцульської республіки;
 • проведення заходу «Вечорниці» (відтворення українських традицій);
 • участь у святковому закритті навчального авторського семінару з гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі;
 • святковий концерт присвячений 200-річчю Т. Г. Шевченка;
 • участь у фестивалі «Дошколярик» - солістка Сітко Софія.

         Також щорічно студія бере участь у міському фестивалі «Великоднє сонечко».

Педагогічний склад:

Кікеля Тетяна Володимирівна – керівник колективу;

Кушлик Любомир Миколайович – етно-музикознавець, Член Національної спілки композиторів України, Член Міжнародної Ради традиційної музики при ЮНЕСКО, керівник гуртка, концертмейстер;

Бойко Анастасія Іванівна – керівник гуртка, акомпаніатор;

Нечипорук Юлія Юріївна – керівник гуртка, акомпаніатор;

Дудок Оксана Володимирівна – керівник гуртка;

Міщук Діана Вікторівна – керівник гуртка;

Кіраль Андрош Чобович – керівник гуртка, акомпаніатор.

Студія має свої сторінки у соціальних мережах таких, як:

Вконтакті, Однокласники та на сайті ЦТДЮГ.

Телефон : 0973896827 - Кікеля Тетяна Володимирівна

Електронна  адреса: tetiana-kikelia@ukr.net

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018
Конструктор сайтів - uCoz