Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьСереда, 23.05.2018, 22:16

Меню сайту
Форма входу
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Відділ технічної творчості

 
Завдання відділу - ступенева політехнічна підготовка дітей та молоді, отримання поглиблених знань та навиків у різних галузях науки і техніки, надання додаткової освіти для найбільш обдарованих дітей та їх профорієнтація.
Відділ проводить змагання з початкового технічного моделювання, електромеханічного, радіотехнічного моделювання,проводить «Тиждень науки і техніки», семінари для керівників технічних гуртків. Відділ працює як «Дитячо-юнацька політехнічна школа»:
 

Відділ технічної творчості

Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29, каб. 215, 213

Конт. тел.  066-76-26-409, 098-20-80-458, 063-85-62-505

Електронна адреса:  zorstep@ukr.net

Керівник – Зоряна Степанишин

 

Відділ технічної творчості ЦТДЮГ – це осередок, де формуються конструкторські навички, творчі здібності, пізнавальна та розумова активність дітей, почуття форми, гармонії і композиції.

В структуру відділу входять 11 напрямків роботи з дітьми та молоддю:

 • Початкове технічне моделювання
 • Технічне моделювання, дизайн та архітектура
 • Комп’ютерна лабораторія
 • Орігамі
 • Геометричне моделювання
 • Електромеханічне моделювання
 • Радіотехнічне моделювання
 • Авіамоделювання
 • Ракетомоделювання
 • Автомоделювання (кордові моделі)
 • Основи технічного дизайну, композиції та створення мультиплікаційних презентацій

 

Плекають талановитих дітей, навчаючи їх майстерності, досвідчені педагоги, серед яких двоє Відмінників освіти України, кандидат економічних наук, Член Національної Спілки майстрів народного мистецтва, діючі спортсмени – призери Всеукраїнських змагань

Початкове технічне моделювання.

 

Метою напрямку Початкового технічного моделювання є в доступній та цікавій формі знайомити дошкільнят та молодших школярів із проблемами та історією техніки, виробляти просторову уяву і вміння створювати прості об'ємні та динамічні моделі.

 

Продовження навчання відбувається в класах Технічного дизайну та архітектури, а також Основи технічного дизайну, композиції та створення мультиплікаційних презентацій, де педагоги допомагають учням вдосконалити початкові навики з технічного рисунку та креслення, вчать працювати з простими механічними інструментами, виготовляти складні об’ємні моделі, брати участь у виставках, конкурсах та змаганнях, а також створюють найпростіші анімаційні сюжети.

 

 

 

Орігамі

 

Орігамі – цікавий напрямок, що дозволяє вчити дітей читати схеми, працювати одночасно обома руками, втілювати свої задуми для створення моделей і композицій. Щороку відділ проводить обласні семінари та конкурси з мистецтва орігамі, організовує виставки робіт переможців в Центрі творчості та у виставкових залах Львова.

 

 

Електромеханічне моделювання.

 

Учні гуртка Електромеханічного моделювання мають змогу навчитися читати та розуміти електричні схеми, складати їх, оволодіти знаннями умовних графічних позначень елементів схем.

Вони отримують практичні навики, необхідні для виконання електромонтажних робіт, виготовляють рухомі іграшки та різноманітні електромеханічні пристрої.

 

 

Радіотехнічне моделювання

В лабораторії Радіотехнічного моделювання навчаються старшокласники. Тут вивчають основи конструювання приладів, напівпровідникові радіотехнічні елементи,  інтегральні мікросхеми широкого застосування.

Метою цього напрямку є набуття навиків радіомонтажу та механічної обробки матеріалів, оволодіння принципами проектування, виготовлення, регулювання, конструкторського та естетичного оформлення радіоелектронних пристроїв.

Комп'ютерна лабораторія.

 

Слухачі Комп'ютерної лабораторії ознайомлюються з основами інформатики та програмування, вчаться складати алгоритми задач, правильно експлуатувати комп'ютер, орієнтуватись в сучасному стані розвитку обчислювальної техніки, вивчають апаратну та програмну частини комп’ютера, основи комп’ютерної графіки у різних рограмах, практично опрацьовують вивчений матеріал.

 

 

Авіамоделювання.

 

Напрямок Авіамоделювання існує у відділі близько 40 років. Учні займаються проектуванням та виготовленням вільнолітаючих моделей юніорського класу та  чемпіонатного класів, а також радіокерованих моделей.

Щороку відділ проводить різноманітні святкові заходи для дітей та батьків. Справжньою подією для початківців стають змагання-запуски своїх моделей на дальність польоту та по мішені. А реальним заохоченням до вибору напрямку авіамоделювання стає демонстрація майстерності нашими авіамоделістами.

Ракетомоделювання.

Ракетомоделювання — це один із найцікавіших видів дитячої науково-технічної творчості. Він передбачає побудову, виготовлення та запуск моделей ракет, надає широкі можливості для розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів, їх участь у змаганнях, конкурсах. Напрямок ракетомоделювання створений у відділі у 2012 році.

 

 

Автомоделювання (кордові моделі).

Автомоделювання – популярний напрям технічного моделювання, що поєднує конструювання і побудову діючих кордових моделей. Протягом навчання учні вчаться працювати зі слюсарним та вимірювальним інструментом, оволодівають початковими елементами технічного моделювання, конструюють моделі моделі-мінікопії автомобілів, кордові моделі. Програма навчання передбачає побудову як простих, так і складніших кордових моделей «Темп», Е1Д, Е2Д, «Ралі» тощо. Діти вивчають основи матеріалознавства, окремі технології в машинобудуванні, а також працюють на токарному та фрезерному верстатах.

Методична робота відділу

 

Окремий вагомий напрямок діяльності – методична робота. Педагоги відділу організовують міські та обласні семінари з актуальних питань технічної творчості, надають консультації керівникам гуртків та методистам області, публікують свій творчий доробок у Всеукраїнських виданнях та тематичних збірниках відділу. Ці роботи неодноразово посідали призові місця у Всеукраїнському конкурсі методичних розробок, були опубліковані у Всеукраїнському журналі «Позашкілля».

Наші змагання

 

Наші учні отримують на уроках не лише знання і навики з базових технічних дисциплін, але й вчаться мислити, виконують логічні вправи, вивчають багато теоретичного матеріалу, розширюючи свій технічний світогляд. Наші вихованці постійно беруть участь і займають призові місця в обласних, міських та Всеукраїнських конкурсах з технічної творчості.

 

Відділ проводить велику кількість масових заходів для дітей Львова та області, виставок, методичних семінарів. Презентує творчість своїх вихованців на чисельних конкурсах, ярмарках дитячого дозвілля, книжкових форумах, під час виставок та майстер-класів.

Вже стало традиційним щорічне проведення комплексних змагань «Твори і перемагай» на першість міста Львова з початкового, електромеханічного та радіотехнічного моделювання.

 

 

Нагородження переможців відбувається на підсумкових виставках відділу. Наших кращих учнів запрошують до себе на навчання Національний університет «Львівська політехніка», НЛТУ та інші вузи Львова.

 

 

Численні наші випускники продовжили навчання у вищих технічних навчальних  закладах, та вони ніколи не забувають, що саме у стінах нашого Центру почали формуватись їх професійні вміння, технічні навики та естетичний смак.

 

 

Відділ тех.творчості ЦТДЮГ - http://ctdug.in.ua/ 
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018
Конструктор сайтів - uCoz