Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 07:10

Меню сайту
Форма входу
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ
Головна » 2018 » Березень » 9 » Школа журналістики Центру творчості дітей та юнацтва Галичини започатковує серію інтерв’ю з керівниками структурних підрозділів.
15:11
Школа журналістики Центру творчості дітей та юнацтва Галичини започатковує серію інтерв’ю з керівниками структурних підрозділів.

Віра Винар-Соломіна:

Коли «завагітнів ідеєю», то живеш нею, поки не втілиш у життя

16 лютого на Погулянці у Школі журналістики ЦТДЮГ гостею прес-конференції була керівник Народного музичного театру-студії "Погулянка " Віра Винар-Соломіна.

«У нас дуже живий театр, намагаємося йти в ногу з сучасним життям. Театр – це не розвага, а допомога. Він допомагає краще проаналізувати, зрозуміти якісь речі… Найбільша для мене радість, коли бачу щасливі обличчя в залі, коли аплодують. Коли відчуваєш, що недаремно працював. Намагаюся в колективі створити гармонію, навіть батьки беруть участь у підготовці до дійства. І дуже боляче, коли нема глядача. Кожен раз намагаєшся донести якусь думку, яку вважаєш найважливішою у світі. Коли «завагітнів ідеєю», то живеш нею, поки не втілиш у життя», – сказала Віра Винар-Соломіна.

Більше про творчість Віри Винар-Соломіної та діяльність музичного театру «Погулянка» – у цьому інтерв’ю.

– Пані Віро, як розпочинався ваш творчий шлях у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини?

У 2019 році буде 35 років моєї роботи у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Прийшла сюди зовсім молодою дівчиною, працювала культорганізатором. Коли розпався радянський союз, мене поставили головним режисером заходів, тобто я повинна була робити те, чого ніхто досі не робив, бо ж стара система була зруйнована. Треба було писати нові дитячі сценарії, нові пісні. І це творилося на ентузіазмі, піднесенні. Я створила низку сценаріїв на різдвяну тематику. Потім народилася ідея створити театр, бо ми робили не просто концерти, а театралізовані дійства. Мені пощастило, бо зі мною працювали старші педагоги – Леся Салістра, композитори Богдан Янівський, Сергій Петросян, який приїхав до Львова з Вірменії, режисер Мирон Лукавецький. Ми почали створювати мюзикли, яких на той час не було. Перший наш мюзикл «Живи, ялинко» взяли в Київ.

– А над якими програмами ви останнім часом працювали?

– Цей навчальний рік для нас почався дуже активно – вже у жовтні зробили цікаве дійство з молодшими учнями до дня захисників України, в листопаді написала казкову феєрію про овочі, тобто силою мистецтва розповісти про властивості овочів і фруктів, щоб дітей переконати у важливості здорового харчування. А нещодавно теж взяли участь у святкування з нагоди 100 річчя від проголошення Української народної республіки та річниці Героїв Крут, спільно з бандуристами із Запоріжжя та бандуристами з ЦТДЮГ – Народною капелою бандуристок «Дзвіночок». Окрім цього, ми взяли участь у «Різдвяних канікулах», я створила дві щедрівки у новому стилі. Після цього нас запрошували на телебачення. Також у нас відбулося для дітей воїнів АТО і людей похилого віку дійство до дня Святого Миколая, яке ініціював департамент освіти львівської міської ради. У ньому брали участь кращі діти районів Львівщини. Мені запропонували написати сценарій цього дійства, що нагадував казкове дійство.

А чи доводилося вам робити благодійні концерти для воїнів АТО?

– Так, як тільки почалися ці страшні події на сході країни, ми одразу відреагували. Взагалі, я реагую на такі речі миттєво. Ми зробили концертну програму, з якою виступали близько 16 разів, перерахували на допомогу воїнам 16 тисяч грн, купували теплий одяг, рукавиці, ліки тощо. Виступали в лікарнях, у госпіталі. Коли почули фразу, що волонтери, мовляв, вже не потрібні, то я одразу створила композицію, якою ми привітали волонтерів. У нас дуже живий театр, намагаємося йти в ногу з сучасним життям. Театр – це не розвага, а допомога. Він допомагає краще проаналізувати, зрозуміти якісь речі.

– Чому ви залишились працювати саме тут, на Погулянці?

–Кожна людина має своє покликання. Кожен повинен робити те, що йому найкраще вдається. Мене запрошували до співпраці на фірми, але мені мудрі люди підказали і я їх послухала, тож тепер точно знаю – треба робити те, що робиш найкраще: одні найкраще ремонтують годинники, інші – зуби лікують, а в мене це виходить. Кому би хотілося влітку під час відпустки писати для дітей п’єсу, а я не втомлююся, це для мене насолода.

– Що вам приносить найбільшу творчу радість, і що розчаровує?

– Найбільша для мене радість, коли бачу щасливі обличчя в залі, коли аплодують. Коли відчуваєш, що недаремно працював. Намагаюся в колективі створити гармонію, навіть батьки беруть участь у підготовці до дійства. І дуже боляче, коли нема глядача. Кожен раз намагаєшся донести якусь думку, яку вважаєш найважливішою у світі. Коли «завагітнів ідеєю», то живеш нею, поки не втілиш у життя.

Як, на вашу думку, відрізняються теперішні діти від тих, які займалися раніше у ЦТДЮГ?

– Дітей потрібно не лише розважати (хоча такі моменти теж мають бути, але вони повинні в такій невимушеній формі), а доносити справжні цінності. Адже Центру творчості потрібні мислячі діти, креативні, і ми повинні виховувати ці якості в дітях. Музичний театр об’єднує вокал і хореографію в одне ціле. Силою мистецтва він впливає на глядача, змушує його задуматися над тим, що відбувається довкола тощо.

Чи потребуєте якихось спеціальних умов для того, щоб творити?

– Ніколи не слухайте тих, хто каже, що для творчості йому треба особливих умов, якогось допінгу. Це неправда. Творчість – це натхнення, коли тебе дуже сильно щось хвилює, і ти постійно над тим думаєш, поки не втілиш у життя. Перш ніж створити будь-що, треба це до найменших деталей продумати. Це дуже клопітка і точна робота.

 –Чи зараз діти тягнуться до театральної творчості?

Дуже складно, – ті, які прийшли, запалюються і залишаються, а взагалі співи, танці діти розуміють, коли ж говориш їм про театр, то реакція у них дуже дивна буває.

  – Чибуло у вас таке, що вам казали, що у вас нічого не вийде, не вірили у вас, як наприклад, кажуть мені?

Так, були такі і є тепер. Хтось з мудрих казав, – «якщо у вас нема заздрісників, значить ви нічого не вартуєте». Вони мусять бути, але Бог з ними. Як казала Леся Українка – «я на гору важку каменую буду камінь важкий піднімать, і несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать». Якщо ми будемо на це звертати увагу, то ми ніколи нічого в житті не зробимо.

– Чи є серед ваших випускників учнів, якими ви пишаєтеся?

–У нас в кожній групі є пари – хлопець і дівчина, і всі з кожної групи пішли в мистецтво. Серед моїх учнів – Сергій Котовський вже має свій колектив, Назар Савко став відомим співаком і композитором, Юлія Думанська – співачка. У мене була учениця, яка потім навчалася в Оксфорді у Великобританії, за відмінне навчання її було запрошено на чай до королеви. Багато моїх вихованців, які керують колективами, працюють в театрі. Хоча я при вступі не проводжу жодних конкурсів і не ставлю собі за мету зробити з них зірок.

– Скільки в рік людей приходить до вас у театр?

В мене музичний театр, а не драматичний і я музичний режисер. Ніколи не беруся за те, чого не вмію. Пишу пісні, вистави, намагаюся під кожну дитину створити образ для початку. Вони мені дають замовлення, наприклад, напишіть мені пісню про бабу Ягу в молодості. І я виконую їхні побажання, щоб дати їм можливість стати такими, якими вони хочуть. Адже кожна людина кимось хоче бути, втілити себе у якомусь образі – натягнути на себе цей чарівний плащ і перетворитися в кращого, сильнішого, впевненішого, мудрішого, гарнішого …І я їм у цьому допомагаю.

Розмовляли Роман Гаврилів, Ростислав Розлуцький, Тарас Мостовий, Тетяна Пасєка

Євген Потапов:

 Інколи виходиш на природу і почуваєшся як другокласник

 

Сьогодні нашим гостем є керівник школи образотворчих мистецтв ”Арт Дизайн” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини художник Євген Потапов. Учасник багатьох міжнародних і обласних виставок.

«Тривалий час працюючи в ділянці станкового малярства, Євгеній Потапов у своїй творчості сповідує непохитну жанрову любов до краєвиду. Протягом творчого зростання, маючи за плечима базову освіту архітектора, митець із кожним ударом пензля розвинув у собі особливий талант віртуозного живописця, тонкого співця природи. Картинне полотно Євгенія Потапова – це неповторний, глибоко переосмислений образ мінливого світу, що характеризується емоційною складовою, базованою на збалансованих спокійних станах природи», – сказав про Євгена Потапова кандидат мистецтвознавства Володимир Жишкович.

Євген Потапов є учасником багатьох міжнародних і обласних виставок. Разом з дружиною Клавдією працюють на пленерах і плекають майбутніх митців у школі «Арт Дизайн».

– Пане Євгене, коли ви зрозуміли, що хочете бути художником?

Мабуть, 60 років тому. Почав малювати вже у молодших класах школи.

– Чим для вас є мистецтво?

– Всім, це так само як птах не може не літати, так і я не можу не малювати.

– Що для вас є натхненням?

– Зараз більше природа. Раніше багато малював портретів, пейзажів, натюрмортів. Тепер у зв’язку з адміністративною діяльністю залишається природа. Малюючи натюрморт на природі, я відпочиваю.

– Ви берете участь у різних виставках, симпозіумах. Де це було останнім часом?

– Кожного літа вже впродовж 11 років я з дружиною виїжджаємо у Польщу на пленери. А тут, у суботу, неділю, – кожну вільну хвилину займаємося малюванням. Навесні буде відкриття салону, де презентуватимуть роботи Львівської спілки художників.

 – Більшість ваших картин – у теплих тонах. Ви не любите похмурі пори року?

 – Малюю різні пори року – в холодній гамі теж. Це залежить від настрою. Кожна пора року має свої характерні особливості.

– Скільки часу ви працюєте на Погулянці і коли було створено школу Арт-дизайн?

 –Працюю вже 25 років, а школі цьогоріч буде 15 років. Будемо готувати ювілейну виставку.

– Чим зараз живе школа Арт-дизайн?

– Працюємо згідно з програмами. Зараз готуємося до «15 подихів весни», після цього розпочнеться конкурс «Таланти твої, Україно!». Нещодавно проводили методоб’єднання, на якому керівникам гуртків Львівської області і Львова розповідали про конкурс і про нові прізвища в українському мистецтві. І взагалі, спонукали до пошуку цікавих художників, імена яких не були такі відомі, проте їхня творчість заслуговує на увагу.

– Школа Арт-дизайн також організовує різні виставки.

Так, була виставка до дня відкритих дверей. А нещодавно був перегляд Школи. Узагалі, Школа двічі у рік звітується про те, що було зроблено – за перше і друге півріччя. 

Пане Євгене, на вашу думку, як тепер діти змінилися?

Так, діти змінилися, тепер вони дуже прив’язані до ґаджетів. Тільки даєш їм завдання, вони одразу починають шукати в Інтернеті. Ми спонукаємо їх творчо думати. Кожна дитина – індивідуальність. Даємо їм базові знання.

– Яку б ви дали настанову починаючим художникам?

– Приходити в нашу школу і працювати над собою. Треба вчитися все життя. Інколи виходиш на природу і почуваєшся як другокласник. Цікаво на пленерах спілкуватися з різними художниками, у кожного з них своє бачення. Це спонукає до того, щоб подивитися по-іншому на речі, щось відкрити для себе.

Розмовляла Тетяна Пасєка

Переглядів: 31 | Додав: webmaster | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018