Відділ образотворчого та ужиткового мистецтва

Відділ образотворчого та ужиткового мистецтва Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Відділ образотворчого та ужиткового мистецтва
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29
Конт. тел. 067 766 09-29
Зав. відділу Кушнір Христина Миронівна

Завдання – розвиток естетичних смаків дітей,збереження традицій образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва українського народу.

Відділ проводить : тематичні та персональні виставки; організовує пленери та майстер-класи, семінари для керівників гуртків та студій ужиткового та образотворчого мистецтва.

Відділ було засновано у 1951 році, ще у міському палаці піонерів, згодом відділ продовжив свою роботу у ЦТДЮГ.

У 1993р. завідувачем відділу Романом Миськом була створена школа образотворчого та ужиткового мистецтва.

З 2003 року школу розбудовує та розвиває професійний художник Євген Потапов. Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів. 

З метою систематизації навчання та вивчення більшої кількості спеціалізованих предметів, школа образотворчих мистецтв « Арт Дизайн» органічно поєднує в програмі навчання образотворчий та ужитковий напрямки. У школі навчається близько 80-ти дітей віком від 6 до 16 років. Програма школи розрахована на сім років навчання. У школі викладаються такі предмети: рисунок, живопис, скульптура, композиція, історія мистецтва, батик, ткацтво, фітодизайн, художня обробка дерева, графіка.

Вихованці школи «Арт Дизайн» та гуртків відділу постійно беруть участь у різноманітних конкурсах та виставках де займають призові місця.

З 2018 року відділ очолює Христина Кушнір художник кераміст, керівник гуртка «Кераміка».

Відділ складається з  гуртків, як з ужиткового так і з образотворчого мистецтва. У відділі працюють зразкові колективи: з бісероплетіння «Гердан», керівник Оксана Стричак і з ткацтва «Веретенце» керівник Оксана Ващак. Гуртки : художня обробка дерева, народні промисли( витинанка, писанкарство), малярство на склі, кераміка, фітодизайн, черпаний папір, художня фотографія, батик.

Учні гуртків неодноразово брали участь та займали призові місця у різноманітних виставках та конкурсах.

   Відділом уже 20-й рік поспіль проводиться обласний етап конкурсу «Таланти твої, Україно».  Широко розвинута програма участі вихованців у міжнародних конкурсах у Польщі, Словаччині та Канаді. 

   Кожні 5 років відділом видається посібник навчальних програм з образотворчого та ужиткового мистецтва. Куди також входять методичні розробки керівників гуртків відділу.

   У відділі працює 13 керівників гуртків. Х. Кушнір – заввідділом та керівник гуртка «Скульптура»,  І.Мартин – методист відділу, Є. Потапов – методист та керівник гуртка «Живопис»,  К. Потапова – керівник гуртка «Графіка», О. Стричак – керівник гуртка «Гердан», О. Кисельова – керівник гуртка «Історія мистецтва», В. Хаджинов – керівник гуртка «Черпаний папір», Н. Кулечко – керівник гуртка «Образотворче мистецтво», О. Ващак – керівник гуртка «Ткацтво», Д. Подляшецька – керівник гуртка «Батик» та «Народні промисли», С. Роміна – керівник гуртка «Фітодизайн», та В. Івашко – керівник гуртка «Художня обробка дерева».

тел. (032) 276 – 97 – 82,  mail: artdezayn@yandex.ru | artdezajnctdug@ ukr.net

НОВИНИ:

Відкриття виставки “Ткацтво та живопис на склі руками дітей”, котру організували керівник зразкового гуртка “Веретенце” Оксана Ващак та керівник гуртка “Образотворче мистецтво” Наталя Кулечко. Виставка відбулася у чудовому приміщенні виставкового залу музею скансен ім. Климентія Шептицького у Шевченківському гаю. Експозиція виставки налічували більше 100 дитячих робіт виконаних у техніці ткацтва та живопису на склі. Тематика творів радувала око своїм різноманіттям, тут і козаки Мамаї, і писанкові мотиви та весняні пейзажі. Роботи вражали своїми композиційними та кольоровим вирішенням. 

Ваші діти “сидять” у телефонах та компʼютерах?! Приходьте до нас!

 У нас завжди цікаво і весело!!!

У школі “Арт дизайн” відбувся надзвичайно цікавий відкритий урок з предмету живопис, який провів викладач школи Євген Потапов. Діти малювали “Карпатський пейзаж”! На початку уроку діти нагадали, як правильно користуватись палітрою, як змішувати кольори. Ознайомилися з карпатськими пейзажами художника Олександра Шандора. А далі кожен малював свої Карпати!