Відділ образотворчого та ужиткового мистецтва

Відділ образотворчого та ужиткового мистецтва
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29
Конт. тел. 067 766 09-29
Зав. відділу Кушнір Христина Миронівна

Завдання – розвиток естетичних смаків дітей, збереження традицій образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва українського народу. 

Відділ проводить тематичні та персональні виставки; організовує пленери, майстер-класи, семінари для керівників гуртків та студій ужиткового та образотворчого мистецтва. 

Відділ має давні і славні традиції, це одна з найдавніших структур обласного Палацу піонерів, а згодом і ЦТДЮГ. За часи незалежності держави пройшла якісна перебудова його творчих підрозділів у напрямку глибокого вивчення та відродження українських народних традицій. Відкрито нові напрямки декоративно-ужиткового мистецтва: писанкарство, витинанка, аплікація з соломки, плетіння з природних матеріалів, українська народна лялька та одяг на неї, малярство на склі. Педагоги відділу, працюючи у фондах львівських  музеїв, створили  цікаві авторські програми, за якими  понад 10 років зараз навчаються діти. Це клас “Гердан” ( п.Оксана Стричак) ткацтво (відмінник освіти України п.Оксана Ващак), художня обробка дерева (п.Володимир Івашко) скульптура і кераміка (п.Людмила Кисельова та п.Олена Євтюхіна), українська лялька (п.Олена Кісельова). Велику увагу темі патріотизму і національного відродження приділяють і педагоги з образотворчого мистецтва: Наталія Кулечко, Євген  Потапов, Вікторія Федина, Клавдія Потапова, Наталія Сацик.

У 1993р.  зав. відділом Романом Миськом була створена школа образотворчого та ужиткового мистецтва, яка готувала дітей віком від 6 до 18р. до подальшого навчання у спеціалізованих навчальних закладах. За час існування учні всіх класів школи брали активну участь у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та обласних виставках і конкурсах, на яких здобували призові місця (Польща, Франція, Словаччина, Росія; Київ, Севастополь, Харків тощо).

У 2003 році відділ очолив професійний художник-графік п.Євген Потапов. З метою необхідності систематизації навчальних дисциплін, здобуття дітьми більш ґрунтовних, ширших знань в образотворчому та ужитковому мистецтві, вивченням більшої кількості спеціалізованих дисциплін, які складуть основу подальшої професійної діяльності та навчання у ВНЗ, школа образотворчого мистецтва була реорганізована, доповнені її програми, прийняті на роботу молоді педагоги, введені нові предмети. Школа почала працювати чітко, у відповідності до затверджених програм, пожвавилась і виставкова робота.

У відділі працює школа образотворчих мистецтв “Арт-дизайн” з 7-ми річним курсом навчання, Зразкова студія «Гердан», а також гуртки: ткацтво, писанкарство, художня обробка дерева, малярство на склі, кераміка. У відділі займаються 250 дітей та молоді. 

Відділ є ініціатором проведення обласного конкурсу ужиткового та образотворчого мистецтва “Таланти твої, Україно!”, який вже 13 років проводиться у стінах ЦТДЮГ. З усіх куточків області з’їжджаються юні вишивальниці і ткалі, керамісти і писанкарі, художники і графіки, майстри з художньої обробки дерева і плетіння з природних матеріалів, виготовлення витинанок, української народної іграшки і автентичного народного одягу на ляльку. Роботи кращих експонуються на заключній виставці, а переможці отримують дипломи і пам’ятні призи.  Конкурс престижний, дуже популярний, а головне –   пропагує  кращі зразки українського народного мистецтва, залучає дітей до збереження і відродження творів народних майстрів, виявляє здібних дітей і молодь, спрямовує подальший розвиток їх таланту, не дає замулити чисте джерело української народної творчості.

З 2004 року у відділі започатковано новий творчий напрям – студію “Арт-Fantazy”, де молоді дівчата мають можливість здобути професійні знання з візажу, перукарської справи і модельного бізнесу (пошиття легкого жіночого одягу). 

Усі педагоги відділу – люди з великим стажем роботи, спеціальною вищою освітою, педагогічним досвідом, смаком, а головне – щиро закохані в мистецтво, свою любов і вміння багато років передають молоді.


Відділ має давні і славні традиції, це одна з найдавніших структур обласного Палацу піонерів, а згодом і ЦТДЮГ. За часи незалежності держави пройшла якісна перебудова його творчих підрозділів у напрямку глибокого вивчення та відродження українських народних традицій. Відкрито нові напрямки декоративно-ужиткового мистецтва: писанкарство, витинанка, фітодизайн, батик, українська народна лялька та одяг на неї, малярство на склі, черпаний папір, кераміка. Педагоги відділу, працюючи у фондах львівських музеїв, створили цікаві авторські програми, за якими понад 20 років зараз навчаються діти. Це:

«Зразковий» гурток “Гердан” ( п.Оксана Стричак);

гурток ткацтво (відмінник освіти України п.Оксана Ващак);

гурток художня обробка дерева (п.Володимир Івашко);

гурток скульптура і кераміка (п.Христина Кушнір);

гурток українська лялька (п.Олена Кисельова).

Велику увагу темі патріотизму і національного відродження приділяють і педагоги з образотворчого мистецтва: Оксана Стричак, Наталія Кулечко, Ірина Лопащенко, Євген Потапов, Віктор Хаджинов, Клавдія Потапова, Олена Кисельова, Олена Євтюхіна, Христина Кушнір.

У 1993р. зав. відділом Романом Миськом була створена школа образотворчого та ужиткового мистецтва, в структуру якої входили гуртки з ужиткового мистецтва і з образотворчого гуртки живопису, графіки, скульптури і історії мистецтв, яка готувала дітей віком від 6 до 18р. до подальшого навчання у спеціалізованих навчальних закладах. За час існування учні всіх гуртків школи брали активну участь у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та обласних виставках і конкурсах, на яких здобували призові місця (Польща, Франція, Словаччина, Росія; Київ, Севастополь, Харків тощо).

У 2003 році відділ очолив професійний художник п.Євген Потапов. З метою необхідності систематизації навчальних дисциплін, здобуття дітьми більш ґрунтовних, ширших знань в образотворчому та ужитковому мистецтві, вивченням більшої кількості спеціалізованих дисциплін, які складуть основу подальшої професійної діяльності та навчання у ВНЗ, школа образотворчого та ужиткового мистецтва була реорганізована у школу образотворчих мистецтв “Арт-дизайн” з 7-ми річним курсом навчання, доповнені її програми, прийняті на роботу молоді педагоги, введені нові предмети. Програма школи «АРТ ДИЗАЙН» розрахована на 7 років навчання: 1-2 класи початкового рівня; 3 -5 класи основного рівня; 6 – 7(8) класи вищого рівня; 8 кл. підготовчий до вступу до вищих мистецьких закладів за індивідуальній програмі.

У школі викладаються такі предмети: рисунок-складний багатоплановий предмет який закладає основи академічної школи; живопис– дає можливість опанувати основи кольорознавства та різноманітні живописні техніки; композиція– вивчає гармонійний зв’язок геометричних форм, різноманітних елементів,та вчить використовувати основні художні засоби виразності. скульптура–дає можливість учням розвинути просторове бачення, відчуття форми, пластику об’ємної фігури;історія мистецтв – ознайомлює з творчим шляхом визначних митців давнини та сучасності та особливості історичних мистецьких епох; Також вивчається один предмет в рік з ужиткового напрямку, а саме в 2 – 3 кл.малярство на склі, 4 кл. –батик, 5 кл.-ткацтво, 6 кл.-художня обробка дерева, 7 кл. –графіка. Школа почала працювати чітко, у відповідності до затверджених програм і розкладом, пожвавилась і виставкова робота.

У відділі працює школа образотворчих мистецтв “Арт-дизайн”, Зразкова студія «Гердан», а також гуртки: ткацтво, народні промисли, батик, художня обробка дерева, малярство на склі, кераміка, фітодизайн, українська народна іграшка, черпаний папір, художня фотографія, графіка та декоративний дизайн . У відділі займаються біля 300 дітей та молоді.

Відділ є ініціатором проведення обласного конкурсу ужиткового та образотворчого мистецтва “Таланти твої, Україно!”, який вже 20 років проводиться у стінах ЦТДЮГ. З усіх куточків області з’їжджаються юні вишивальниці і ткалі, керамісти і писанкарі, художники і графіки, майстри з художньої обробки дерева і плетіння з природних матеріалів, виготовлення витинанок, української народної іграшки і автентичного народного одягу на ляльку. Роботи кращих експонуються на заключній виставці, а переможці отримують дипломи і пам’ятні призи. Конкурс престижний, дуже популярний, а головне – пропагує кращі зразки українського народного мистецтва, залучає дітей до збереження і відродження творів народних майстрів, виявляє здібних дітей і молодь, спрямовує подальший розвиток їх таланту, не дає замулити чисте джерело української народної творчості.

Усі педагоги відділу – люди з великим стажем роботи, спеціальною вищою освітою, педагогічним досвідом, смаком, а головне – щиро закохані в мистецтво, свою любов і вміння багато років передають молоді.

 • РИСУНОК
 • ЖИВОПИС
 • КОМПОЗИЦІЯ
 • Батік
 • “Веретенце” (ткацтво)
 • “Гердан” (бісероплетіння)
 • Графіка
 • Народні промисли
 • Образотворче мистецтво
 • Скульптура
 • Фітодизайн
 • Художня обробка дерева
 • Художнє фото
 • Черпаний папір
 • Українська народна іграшка