Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 25.05.2018, 12:41

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Січень [2]
Квітень [2]
Травень [1]
Червень [1]
Листопад [2]
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Каталог статей

Головна » Статті » Вісник 2015 » Квітень

ОСВІТЯНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ З МИТРОПОЛИТОМ АНДРЕЄМ «УКРАЇНСЬКИЙ МОЙСЕЙ»

21 квітня 2015 року освітяни Центру творчості дітей та юнацтва Галичини розпочали духовно-просвітницький проект "Освітянський тиждень з митрополитом Андреєм" у Національному музеї ім. Андрея Шептицького.

Програма проекту «Український Мойсей» покликана привернути увагу педагогів навчальних закладів освіти до окремих сторінок життя та діяльності Андрея Шептицького; заново переосмислити постать Митрополита у його праці серед громадських організацій, у національно-визвольній боротьбі та меценатстві; провести виховні години та тематичні заходи у дошкільних закладах та загальноосвітніх школах серед учнів для духовного відродження українських традицій та національно-патріотичного виховання молоді України.

Семінар – діалог, проводився шляхом презентації, виступів доповідачів, обміну враженнями та огляду експонатів у Національному музеї ім. А.Шептицького.

Працівники музею провели екскурсію «Слідами Митрополита Андрея» та розповіли про мистецьку спадщину, яка налічує понад 170 тисяч одиниць. Предметом особливої гордості є найбільше та найповніше зібрання експонатів українського сакрального мистецтва XII-XVIII століть: іконів, рукописів та стародруків, дерев`яної різьби, скульптури, металопластики, церковних тканин. 

Учасниками семінару стали керівники загальноосвітніх навчальних закладів, культорганізатори, методисти позашкільних установ, завідувачі відділів, адміністрація ЦТДЮГ та працівники Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

З вітальним словом виступив Олег Кузик, директор Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Він наголосив на необхідності загострення уваги педагогічних працівників навчальних закладів освіти на окремих сторінках життя та діяльності Андрея Шептицького.

Олена Кондрат, завідувач сектору національного виховання та охорони дитинстваУправління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради закликала до співпраці серед працівників освіти і громадськості Львова у комплексних заходах локальних та публічних проектів.

Семінар розпочав отець Тарас Милян – керівник благодійного фонду «Фундація духовного відродження». Він саме з тих священників, які роблять багато для молоді та громади, але про себе говорять мало. Отець Тарас сказав, що «Митрополит Шептицького є дерево життєдавче, це постать благословенна для нас!»

Під час доповіді «Андрей Шептицький – духовний будівничий української нації» Любов Припутень, завідувач відділу ЦТДЮГ, розповіла учасникам багато нового про родовід Шептицьких та розповіла про меценатство самого Митрополита Андрея.

За сприяння Шептицького було «відкрито двері» до галицького сакрального мистецтва таким  художникам, як: Олекса Новаківський, Михайло Бойчук, Михайло Паращук, Модест Сосенко, Юліан Буцманюк, Микола Федюк, Михайло Гаврилко, Іван Северин, Василь Хмелюк, Микола Бутович, Михайло Мороз, Дам`ян Горняткевич, Святослав Гординський, Павло Ковжун, Яків Струхманчук, Анатоль Яблонський та Петро Андрусів (Мала Академія Мистецтв ім. Петра Андрусіва).

Оксана Сапеляк – Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник інституту народознавства НАНУ, відомий громадсько-політичний діяч, спонукала всіх присутніх до роздумів, а чи правильно ми виховуємо наших дітей, чи знаємо ми сфери спілкування з однолітками, що виховує почуття гордості у молоді.

Протягом всього семінару, у кожної доповіді учасники отримували цікаву та корисну інформацію, яку згодом можна використати при проведенні різних заходів для молоді.

На завершення директор ЦТДЮГ Олег Кузик від імені усіх присутніх подякував доповідачам за цікаві та змістовні лекції, наголосив на необхідності співпраці у напрямі національного виховання молоді та закликав освітян приєднатися до інших культурних заходів Центру творчості.

Наталія Андрусів,

завідувач відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю 

 
Категорія: Квітень | Додав: Myroslava (10.01.2017)
Переглядів: 129 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018