Головна | Реєстрація | Вхід | Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 25.05.2018, 12:41

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Січень [2]
Квітень [2]
Травень [1]
Червень [1]
Листопад [2]
Пошук
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Каталог статей

Головна » Статті » Вісник 2015 » Січень

На Погулянці обговорили перспективи облаштування громадського простору навколо ЦДТЮГ

Відбулась зустріч платформи URBAN CAFE «Погулянка: живий простір для людей», ініційована Інститутом міста, на якій архітектори, урбаністи, громадські активісти та представники міської влади обговорювали облаштування громадського простору навколо Центру творчості дітей та юнацтва Галичини на Погулянці.

Учасники розглянули декілька проектів, які було напрацьовано впродовж попередніх років, обговорили сучасні проблеми й потреби Центру і мешканців довколишніх кварталів, що були виявлені під час опитування, яке провів ЦДТЮГ.

«Центр творчості дітей та юнацтва має надзвичайний потенціал. Прилеглу територію можна використовувати значно ефективніше, ніж це відбувається сьогодні. При розробці проекту щодо облаштування простору навколо Центру потрібно шукати компроміс між ідеями від архітекторів, представників Центру, активістів громадських організацій. Також потрібно враховувати розташування Центру між парком Погулянка та ботанічним садом. Чудово, що представники Центру провели соціологічне дослідження і тепер команда, яка працюватиме над розробкою проекту зможе врахувати побажання батьків, мешканців та працівників», – зазначив Штефан Габі, експерт з міського планування (Інститут міста).

На основі обговорення в рамках URBAN CAFE, впродовж п’яти днів на Погулянці триватиме воркошп від ініціативи UrbanIdea. Команда молодих архітекторів опрацьовуватиме проект облаштування громадського простору, прилеглого до Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

«Зустріч була дуже корисною, з точки зору постановки завдання. Ми почули думки з різних сторін про те, як має бути організована будівля та як вона повинна функціонувати, а також побажання стосовно використання довколишніх територій. Основний висновок: загалом дуже добре спроектована архітектура за тридцять років, що минули відтоді, трохи розійшлася із сьогоднішнім використанням, і ми бачимо своє завдання для воркшопу в тому, щоб звести це знову разом. І не тільки сама будівля, а й територія довкола має відповідати своєму основному призначенню – дозвіллю дітей», – розповіла Оля Криворучко, архітектор ініціативи UrbanIdea.

Для своєї роботи в рамках воркшопу, учасники UrbanIdea сформулювали наступні блоки питань:

1) присутність Центру  в місті (йдеться і про зв'язок  з містом, і про обізнаність  громади щодо роботи Центру);

2) розвиток закладу (нові  функції, нові приміщення, нові споруди  і тимчасові чи мобільні включно);

3) автентичність будівлі і місця (разом із тим – відсутність відчуття сучасності);

4) проблема зношеності  будівлі (протікання, холод, невідповідність  сучасним нормам щодо маломобільних  відвідувачів).

Роботу над поставленими питаннями учасники ініціативи планують проводити на трьох рівнях: Центр і місто; Центр у структурі навколишніх природних утворень і житлових кварталів; Центр як локація.

Воркшоп з облаштування громадського простору триватиме до 15 листопада.

Довідка

URBAN CAFE – це платформа  для обговорення та пошуку рішень проблем міста та його розвитку. Завдяки цьому майданчику представники місцевої влади, бізнесу та  просто мешканці мають змогу сісти за один стіл, щоб спільно визначити майбутній  вигляд  міста, опираючись на іноземний досвід у сфері урбаністики. URBAN CAFЕ створено за ініціативи Інституту міста.

 

Категорія: Січень | Додав: Myroslava (10.01.2017)
Переглядів: 166 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наші друзі50 кроків до успіху


Центр творчості дітей та юнацтва Галичини © 2018