Модулі з формування громадянської компетентності

16 ідей для уроків про медіаграмотність, права людини, громадянську відповідальність – для вчителів підготували навчальні модулі з формування громадянської компетентності

Вчителі шкіл можуть вільно скористатися низкою цікавих навчальних метеріалів з формування громадянської компетентності в учнів. 16 відповідних модулів розробили разом студія он-лайн освіти EdEra та Інститут лідерства, інновацій та розвитку. Переглянути їх можна тут: https://www.ed-era.com/modules/

Модулі базуються на навчальних програмах для 5-9 класів, які передбачають 4 наскрізні змістові лінії: «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», «Громадянська відповідальність», «Екологічна безпека та сталий розвиток». Вони проходять через всі предмети та дозволяють формувати у дитини ключові компетентності та інтегрувати знання про світ.

Тож основна ідея навчальних модулів полягає в тому, щоб формувати громадянську компетентність не лише через вивчення шкільних предметів суспільно-гуманітарного циклу, а й через біологію, географію, математику та фізику, тобто через всі без виключення шкільні предмети або через їх інтеграцію.

Учитель може обрати тему модуля залежно від предмету та класу, в якому викладає, та адаптувати навчальні матеріали на власний розсуд. Кожен навчальний модуль (це може бути один урок, декілька або навіть проектний день) містить сценарій уроку, презентації та рекомендації вчителю з акцентом на тих складових громадянської компетентості, які найкраще можуть бути сформовані з допомогою обраної теми.

Модулі можна відсортувати за 6 категоріями:

  • соціальний активізм
  • кричне мислення
  • права людини
  • фінансова грамотність
  • громадянська відповідальність
  • медіаграмотність

 
Наприклад, у категорії «Права людини» вчитель може запропонувати учням побудувати «Ідеальну державу». У цьому занятті діти дізнаються, чим держава відрізняється від країни, розглянуть характеристики та критерії успішності держав світу. А насамкінець – стануть консультантами для України, застосувавши отримані знання на практиці.

Нагадуємо, що онлайн-курс для вчителів початкової школи пройшло вже понад 100тис людей, а зареєструвалось більш як 175тис.

 Джерело – mon.gov.ua