«Vivat позашкілля Галичини!»

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації № 07-01/278 від 18.07.2019 р., в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини 12 жовтня 2019 року відбувся фестиваль-огляд творчого доробку закладів позашкільної освіти Львівщини під назвою «Vivat позашкілля Галичини!» (далі-фестиваль), котрий був присвячений 80-й річниці заснування перших закладів позашкільної освіти на Львівщині. Фестиваль проходив в два етапи. Перший етап – мистецько-презентаційний, а саме презентація діяльності позашкільного закладу у вигляді мистецьких виступів, літературно-музичної композиції або театру-мініатюр з елементами традицій свого краю (костюми, етикет, традиції). Другий етап – виставковий, тобто виставка-презентація творчих робіт декоративно-ужиткового мистецтва закладу позашкільної освіти. Виставка формувалася з 20.09.19р. до 01.10.19р. у рекреаціях ЦТДЮГ та функціонувала до 12 жовтня 2019 року.

У фестивалі взяли участь творчі колективи Центрів та Будинків дитячої та юнацької творчості Бродівського, Буського, Дрогобицького, Золочівського, Миколаївського, Сокальського, Стрийського, Пустомитівського, Турківського, районів, міст Великі Мости, Жидачів, Кам’янка-Бузька, Стрий, Перемишляни, Новий Розділ, Ходорів Львівської області, Залізничного району міста Львова і Городоцької районної малої академії мистецтв ім. П. Андрусіва. До виставки-презентації також долучилися Мала академія мистецтв м. Комарно, ЦДЮТ Жовківського району, м. Дрогобича, смт. Івано-Франкове, БДЮТ Сколівського району і м. Олеська та Дитяча школа народних мистецтв Львівської міської ради.

Фестиваль продемонстрував непересічні таланти гуртківців як в царині образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, так і в мистецьких виступах на великій сцені Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Учасники фестивалю мали змогу не лише презентувати свій навчальний заклад, продемонструвати набуті досягнення, але й обмінятись досвідом чи навчитись чогось нового у своїх так званих «побратимів по цеху». Загалом у фестивалі взяли участь 25 районних (міських) закладів позашкільної освіти Львівщини. Виступ Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району міста Львова став заключним акордом фестивалю, показавши всю повноту та різноманітність гурткової діяльності позашкілля не лише Львівщини, але й України. Кількість учасників фестивалю налічувала понад 650 осіб, всі колективи були нагороджені дипломами та пам’ятними подарунками.

Надавго запам’ятається фестиваль «Vivat позашкілля Галичини!», який став кульмінаційню крапкою всіх ювілейних святкувань у ЦТДЮГ.