ЦТДЮГ організовує XV Всеукраїнський хоровий фестиваль “Жайвір скликає друзів”

Вже вкотре Народний художній колектив України камерний хор «Жайвір» скликає друзів на хоровий фестиваль до Львова.

Свято відбувається задля поширення хорової музики: для заохочення керівників колективів та учасників до самовираження в просторі міста, щоб презентувати громаді міста музику будь-якого жанру і стилю в живому виконанні хорових колективів (6 років-20+років). Адже хорова музика — це універсальна сила, що поєднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.
У рамках проекту «Хорове свято у Львові» плануються:
•сольні виступи колективів, окрім фестивального виступу (при попередній заявці);
•майстеркласи для дітей та молоді, які мають навики хорового співу та для новачків, усіх бажаючих;
•вокальні майстеркласи професіоналів;
•урочиста хода хорових колективів-учасників ХV Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів» (ЖайвірФест);
•Другий Всеукраїнський конкурс молодих оперно-симфонічних диригентів імені Миколи Колесси;
•відзначення ювілейних дат визначних композиторів: 180-ти річчя від дня народження П.Чайковського (7.05.1840); 250-ти річчя з дня народження Л.Бетовена (7.12.1770); 125 –ти річчя Г.Верьовки, М.Вербицького, який пішов з життя 150 років тому; А. Скарлатті, (2.05.1660), що вперше побачив світ рівно 360 років тому. Родом ця визначна постать з Італїї. Саме він вважається родоначальником неаполітанської оперної школи. Ця особа створила більше ста опер, приблизно 200 мес й 500 кантат, 7 ораторій, безліч мотетів, псалмів і духовних концертів; 330 років Дж.Батіста Перголезі (4.01.1710)
•Концерт відомого хорового колективу України-хедлайнер хорового свята.
•Літня «Майстерня хорової пісні» для переможців попередніх фестивалів та постійних учасників (керівники колективів матимуть можливість обмінятися досвідом та репертуаром).

Організатори та співорганізатори фестивалю:
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА
Управління культури департаменту розвитку ЛМР
Центр творчості дітей та юнацтва Галичини
Народний художній колектив України камерний хор «Жайвір»
ГО «Разом»
ГО «Форум Львів і майбутнє»

Додатково оргкомітет та ЦТДЮГ проводить екскурсію для учасників фестивалю та надає волонтера для супроводу груп під час перебування у м.Львові (за умови заявки на екскурсію).