Відділ естрадного та класичного мистецтва

Відділ естрадного та класичного мистецтва ЦТДЮГ

ЦТДЮГ естрадний відділВідділ естрадного та класичного мистецтва
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина 29
Конт. тел.  (032) 275 20 18
Електронна адреса: pop.departament@gmail.com
Зав. відділу Савко Надія Миколаївна

Завдання відділу – залучення дітей та молоді до вивчення кращих зразків української та світової класичної музики, розвитку сучасної естрадної дитячої пісні і танцю.

Відділ проводить: дитячий пісенний фестиваль «Дошколярик», фестиваль «Різдвяні канікули», пісенний фестиваль «Перевесло», семінари для керівників хорових, вокальних та естрадних колективів.

У відділі працює: Зразкова вокальна студія «Бельканто», Львівський юнацький камерний оркестр, вокальний ансамбль «Галицька перлина», дитячо-юнацький камерний хор «Жайвір», ансамбль сучасного танцю «Тайм-аут», продюсерський центр «Джерело».

У вересні 1991р. в Центрі творчості був створений відділ, який об’єднав колективи відповідного профілю. Протягом 1991-1996 років були створені нові колективи, які стали окрасою мистецького молодіжного середовища у м. Львові. Деякі з них припинили свою діяльність у зв’язку із звільненням керівників ( вокально-естрадний гурт “Дивоцвіт”, капела духовного співу “Соль аніме”, Львівський юнацький камерний оркестр), а решта цікаво і різноманітно продовжують працювати. 

На даний час відділ естрадного та класичного мистецтва включає такі колективи:

  • Вокальна студія “Бель канто” (кер Н. Столбіна).
  • Народний дитячо-молодіжний камерний хор “Жайвір” (кер. Н. Козяр).
  • Музична студія “Джерело” (кер. Н. Савко).
  • Зразковий ансамбль сучасного танцю “Тайм-аут” (кер. О. Агапова).
  • Біг-бенд, ВІА  (кер. Р. Рак, А.Жупник).
  • Камерний оркестр ( кер. О.Трунко).

Починаючи з 1991р. відділ очолює відмінник освіти України, художній керівник ЦТДЮГ Ярослав Биткалюк.

Колективи відділу плідно працюють, беручи участь у різноманітних концертних програмах, конкурсах, фестивалях як у Львові, так і за його межами. Творчий доробок колективів відділу:

Вокальна студія “Бель-канто”. За час  існування  студії у ній займалося більше 100 виконавців. Троє з них вже завершили навчання у Львівській музичній Академії ім. Лисенка і працюють, як професійні виконавці. Львівським ТБ знято 5 музичних фільмів про вихованців студії, щорічно відбуваються звітні концерти колективу на найкращих сценічних майданчиках міста; солістки Ірина Іонова, Ірина Терех перемагали на престижних Всеукраїнських фестивалях класичного співу для дітей (“Срібний дзвін” –  м. Ужгород; “Весняна рапсодія” – м. Київ, “Зорепад” та “Первоцвіт” –  м. Київ).

Народний дитячо-молодіжний камерний хор “Жайвір”. Створено у 2000р.  (кер. Н. Козяр). Щорічно звітує з багатою та різноманітною програмою, яка включає  класичну і сучасну музику. Колективом випущено 2 аудіокасети і 1 компакт-диск, він є Лауреатом багатьох хорових конкурсів та фестивалів, (1-ша премія Всеукраїнського фестивалю мистецтв “Сурми звитяги”, Лауреат фестивалю хорової музики у м. Тромсе (Норвегія) тощо.

Хор – дружній колектив однодумців, закоханих у музичне мистецтво.

Музична студія “Джерело”. Підготовлено 5 шоу-програм (дві з них за участю ансамблю сучасного танцю “Тайм-аут”) “Я і прогресивне кохання…”, “Анатомічний хіт-парад” і т.п. Записано і випущено 3 аудіокасети, знято 2 музичні відео кліпи, учасники колективу Лауреати всеукраїнських фестивалів “Молода Галичина”, “Веселад”, “Червона Рута” (Андрій Штойко, Валерія Поліщук, Павло Франик), фіналісти конкурсу  “Крок до зірок” у 2004р..

Вокальний ансамбль “Галицька перлина” У цьому колективі виростали і формувалися відомі естрадні співаки, які зараз є окрасою естрадного виконавства в Україні. Серед них переможець “Євробачення-2004” Руслана Лижичко, Інеса Братущик, Оля Юнакова, Наталія Пилипюк, Наталія Карпа та ін. Підростають молоді виконавці, які беруть участь майже у всіх дитячих  та молодіжних концертни програмах на сценмайданчиках Львова, перемагають у різноманітних  дитячих фестивалях (“Різдвяні канікули”, “На крилах дитинства”, “Первоцвіт”, “Сурми звитяги”), серед них: Ася Політова, Ігор Кобрин, Олег Даниляк, Юлія Левко та ін.

Ансамбль сучасного танцю “Тайм-аут” працює у двох напрямках. Колектив має свою шоу-програму “Кіт, що гуляє сам по собі” та  співпрацює  з співаками музичної студії “Джерело”, є Лауреатом Міжнародного фестивалю “Зустріч друзів” у м.Перемишлі (Польща).

Естрадний оркестр «Біг-бенд», «ВІА» створений у 2003році, і за цей час підготував концертну програму з 8 творів, в яку входять кращі п’єси світової джазової спадщини, виступав на джазових фестивалях (зокрема у рамках  святкування Дня   міста Львова).

Вокально-хореографчний ансамбль“ВИКРУТАСИКИ»

 

НОВИНИ:

Відділ естрадного та класичного мистецтва в рамках святкування ювілею Центру творчості дітей та юнацтва Галичини презентував секцію творчу розповідь-презентацію колективів відділу. Гості з різних країн , очільники зі Львова, Києва дізнались більше про колективи. Вели розповідь про студію класичного співу Бель канто, про народний камерний хор «Жайвір» , про молодий колектив « Галицька перлина», про народний ансамбль естрадного танцю «Тайм-аут» та народний художній колектив «Джерело» . Останні презентували роботу з дітьми по популяризації української дитячої пісні, глядачі побачили уривок хореографічної вистави «За лісами горами», а також масові вокально-хореографічні пісні, авторські композиції керівника музичної студії назар савко.

Народна музична студія Джерело


Розмова про XIV фестиваль “Жайвір скликає друзів” і перший Всеукраїнський конкурс молодих диригентів!

ЮВІЛЕЙНИЙ 2019 РІК З НАГОДИ 80-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ ПЕРШИХ ПОЗАШКІЛЬНИХ УСТАНОВ В ГАЛИЧИНІ ТА 35-РІЧЧЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦТДЮГ НА ПОГУЛЯНЦІ розпочав Ювілейним святковим концертом Народний ансамбль сучасного танцю “ТАЙМ-АУТ”


Навчальні  програми відділу: