Святий Миколай подарував дітям Погулянки музичну казку про безпеку

У Львові 12 грудня до дня Святого Миколая колективи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини – Народний музичний театр «Погулянка» та народний художній колектив ансамбль танцю «Серпанок» – подарували дітям музичну казкову феєрію «Пригоди у Країні безпеки».

Режисер-постановник музичної казки Віра Винар-Соломіна побудувала сценарій таким чином, щоб донести дітям важливість дотримання правил безпеки, але у мистецькій формі. Головний балетмейстер- постановник, керівник народного ансамблю танцю «Серпанок» Валентина Вартовник створила яскраву хореографію.


Згідно зі сценарієм, на сцену вийшов Святий Миколай і Ангелик, які були сповнені бажання дарувати дітям подарунки, але на заваді стали два чортики, які почали розповідати про те, як діти порушують правила безпеки і яку загрозу для життя це несе. Для прикладу, усім відома Попелюшка, готуючись до балу, забула вимкнути праску, Білосніжка сварила гномів через те, що вони необачно користуються сірниками і можуть спалити ліс, Пеппі Довгапанчоха забавляється петардами, Царевич неправильно використав електричний подовжувач, що стало причиною замикання,. Загалом казкові герої розповіли про 12 небезпечних ситуацій, які виникають через недотримання правил безпеки. Дійство супроводжувалося веселими жартами та цікавими загадками, які відгадували слухачі у залі.

Народний ансамбль танцю «Серпанок» під керівництвом Валентини Вартовник створив яскраву хореографічну картину до цієї вистави, що складалася з восьми хореографічних композицій. Це було справжнє диво. У залі було чимало батьків з маленькими дітьми, для яких таке дійство про безпеку у побуті, подане в образній, художній формі, сприймалося не лише як цікава розвага, – для них це дуже важлива інформація, яка запам’ятається надовго, а дорослим нагадає про більшу відповідальність і пильність, особливо у новорічно-різдвяний час.

Ольга Мгалі, Роман Чех
zik.ua