У Львові вшанують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. У цей день 75 років тому за рішенням Держкомітету безпеки, кримські татари на десятиліття були позбавлені своєї Батьківщини. 19 травня у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини відбудеться вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар. Початок заходу о 14.00.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

Депортація кримських татар, так само як і депортація українців, є символом страждань і гноблення малих народів Радянського Союзу. Часи змінюються, проте історія повторюється і зараз. Мета цього заходу сформувати етнонаціональні взаємини засобами ознайомлення з культурними та мистецьким традиціями кримських татар.

Програмою передбачено проведення виставки художніх робіт на тему кримськотатарської культури; представлення музичної, хореографічної та театральної культури кримських татар; історичні миттєвості в описах нащадків; моновистави «Самотність» за однойменним оповіданням Ервіна Умерова

Організатори заходу – Центр творчості дітей та юнацтва Галичини; відділ спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи; відділ театрального та вокально-хореографічного мистецтва; Образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

З 15:30 по 16:30 з нагоди 75-річчя депортації кримських татар відбудеться прем’єра моновистави «Самотність» за однойменним оповіданням Ервіна Умерова. Вистава сповнена безмірною тривогою і болем, драматизмом людської долі та всього кримськотатарського народу.

Історія про страшні часи депортації 1944 року у розповіді собаки по кличці Сабирли – Терплячий, який народився, виріс та прожив все життя у селі кримських татар. Він пережив разом з людьми все: добрі часи і війну, визволення і страшну ніч депортації – та коли люди зникли, єдиним його супутником стала САМОТНІСТЬ.

В головних ролях: Едем Ібадуллаєв – актор академічного театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки». Голос Дагджи: Валерій Собецький – керівник театру «МИ», Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Режисери: Едем Ібадуллаєв та Олена Літовченко. Тривалість вистави: 60 хв. Вікова категорія: 16+.

Місце проведення: Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, м. Львів, вул. Вахнянина, 29.

Вхід вільний.

Місце проведення: Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, м. Львів, вул. Вахнянина, 29.

ZIK