«Спомин серця»: У Львові відбудеться мистецький вечір в пам’ять про хореографа Василя Піпаша

У Львові 17 листопада відбудеться мистецький вечір, присвячений пам’яті провідного діяча хореографічного мистецтва України, хореографа, балетмейстера-постановника, художнього керівника Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка Василя Піпаша. У цьому заході візьмуть участь провідні хореографічні колективи Львова та України. Початок о 17.00 у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (Львів, вул. Вахнянина, 29).

Вечір відбудеться за підтримки професора кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. Івана Франка, народного артиста України Олега Петрика, а також  директора ЦТДЮГ, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. Івана Франка Олега Кузика.

«Василь Піпаш був художнім керівником народного ансамблю «Черемош», і це була остання його робота. А взагалі, він працював у Закарпатському народному хорі, балетмейстером у Гуцульському ансамблі пісні і танцю тощо. Василь Піпаш ставив свої постановки танців Західної України у різних колективах України, проводив багато майстер-класів. В цьому році 4 серпня йому мало б виповнитися 70 років, але два роки тому 10 листопада він відійшов від нас. На цей вечір пам’яті Василя Піпаша я намагалася зібрати колективи, в яких він працював і ставив свої хореографічні постановки», – сказала координатор проекту, художній керівник ансамблю українського та танцю Українського балетного театру,  викладач кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. Ів. Франка Надія Кіптілова.

Святкує 55-річчя також Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош” Львівського національного університету імені Івана Франка. Тож у ці святкові дні ювілейні виступи ансамблю переплітатимуться з пошануванням його керівників-хореографів: Олега Голдрича, Василя Піпаша, Едуарда Бутинця.

Черемошани всіх поколінь та симпатики ансамблю мають можливість зустрітися:

  • 15.11.2018 о 17.00 – в актовій залі університету ім.Івана Франка;
  • 17.11.2018 о 17.00 – в Центрі творчості Галичини «Погулянка»;
  • 18.11.2018 о 12.00 – Ювілейний концерт в театрі ім. Марії Заньковецької. 

zik.ua