Хор “Жайвір” став складовою дитячої опери “Серце Оксани”

Народний камерний хор «Жайвір» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини став найспівочішою складовою дитячої опери, яку сьогодні презентували у Львівській філармонії . Цар Ох, Оксанка та її братики, а ще — Сонце, Місяць, Зірки, Жуки, Гриби, Вітер та Мавки…
Казку-оперу написала Стефанії Туркевич-Лукіянович.

Стефанія Туркевич (1898, Львів -1977, Кембридж) офіційно визнана першою українською жінкою-композиторкою і що у роки СРСР її роботи були під забороною.

“Опера «Серце Оксани» написана 1960 року у Кембриджі, де композиторка проживала з чоловіком. Твір ставився як композиція на зібранні українців у Канаді і ніколи не виконувався в Україні” – розповів  Олег Онещак.

Зазначаємо, що партитура потрапила до Львова завдяки оцифруванню рукописів Стефанії Туркевич-Лукіянович, про що подбала родина композиторки та подружжя Гуньків. Варто сказати й про те, що постановка у філармонії здійснюється за сприяння Львівської міської ради — «Серце Оксани» перемогло у конкурсі ЛМР «Фокус на культуру».

Вистава багатофігурна. У ній беруть участь понад 60 артистів, більшість з яких — діти. Задіяні у постановці септет (інструментальна група із семи солістів) Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, вісім солістів, дитячо-молодіжний камерний хор «Жайвір» ЦТДЮГ і балетна школа-театр L.Stage. Диригент — Сергій Хоровець. Балетмейстер — Вікторія Ткач. Художники — Олександра Нагірна та Наталя Сало.