Хореограф Олена Літовченко стала учасником мистецької резиденції для українців у Хорватії

Олена Літовченко, методист, керівник гуртка «Хореографія у спорті» відділу спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини побувала у мистецькій резиденції «Український мистецький табір» («Ukrainian artistic camp») у Хорватії на острові Великі Бріюні.

З  8 по 18 вересня 2022 року у цьому проекті взяли участь українські митці (з дітьми), музиканти, люди, які працюють з молоддю у вишах та молодіжних хабах\клубах (загалом 51 особа).

Як зазначили організатори  (фестиваль Parade Fest (Україна, Харків), театр Уліс (Хорватія) у співпраці з  професором музичних і гуманітарних наук Найджелом Осборном (Британія)), – мета цього проєкту, образно кажучи, «вдарити молотом мистецтва по травмах насилля та війни», а точніше, –  створення творчої мережі для підтримки розвитку арттерапії в українських вишах,  долучення України до мережі мистецьких терапевтичних вишів та дослідних інститутів у Вашингтоні, Лос Анджелесі та Единбурзі.

Під час резиденції для українських митців та музикантів з їхніми родинами створили безпечний простір, щоб вони могли отримати нові знання в методах арттерапії. Олена Літовченко презентувала свою діяльність як у творчому, так і в інклюзивно-проєктному напрямках, зокрема, представила свій досвід роботи в інклюзивному проєкті «Давай, разом!», що відбувався в ЦТДЮГ з 2020 по 2022 рік, а також роботу в час війни. Окрім того, Олена Літовченко провела для учасників резиденції майстер-клас з роботою над тілом та пластичними формами.

Загалом, учасники резиденції прослухали цикл лекцій з семи семінарів «Мистецтво як підтримка жертв війни, зокрема, для дітей та сімей: терапія, реабілітація, соціальне здоров’я, освіта», які проводив професор Единбурзького університету Найджел Осборн. Також ділилися знаннями травма-психолог Анджела Кеннеді,  експерт з питань освіти з особливими потребами Лоретта Моросін,  спеціаліст-музикант у спільноті для дорослих та дітей з особливими потребами Клеї Френд; танцівник, перформер, режисер, хореограф, дослідник та коуч, засновник і директор Ruban Production ITP Віктор Рубан.

В межах проєкту займалися і з дітьми. В результаті таких майстер-класів постала музична вистава «Одіссей у Кірки».