Підсумки проєкту «Давай, разом» 2020

«Давай, разом» – пілотний інклюзивний проєкт , який започаткували в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини.

Сьогодні про інклюзію говорять багато: є програми по інклюзії в школах, інших шкільних закладах. Але програми, яка започатковує інклюзію в позашкілля немає.
Буде!

«Ми робимо все, щоб ввести інклюзію в роботу Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Пілотний проєкт «Давай разом» – це тільки перший крок у загальній програмі впровадження інклюзії в нашому закладі. В його рамках, ми спробували працювали з дітками, які мають діагноз аутизм. Це дуже творчі діти. Завдання, яке поставили перед собою творці проєкту та програми – це інтегрувати цих дітей в групи, в колективи. За підсумками невеликого періоду це завдання виконується успішно! Другий крок, який розпочнеться з 2021 року, – це «сонячні діти», дітки з вадами зору, слуху. І завершальним етапом мають бути дітки, які не можуть самотужки пересуватись. Вже розпочато роботу над тим, щоб облаштувати ЦТДЮГ для такої місії. Це пандуси, спеціалізовані туалети, навчання педагогів. Все потребує часу, зусиль і коштів» – зазначила Надія Савко , керівник ЦТДЮГ.

Проєкт «Давай разом» – це сукупність різних занять, починаючи зі скелелазіння та гімнастики, до ліпки та малювання зі спеціалізованим психологічним супроводом. Підсумком даного проєкту була виставка робіт дітей, монтаж цілого фільму про навчання. У нього ввійшли кадри з буденного життя дітей, іх тренувань, їх перемог і поразок.

Останній день керівник проєкту «Давай, разом» Олександра Єсіпова (завідувачка відділу спортивно туричтиної та фізкультурно-оздоровчої роботи) присвятила батькам, їх емоційному стану. Спільно з Христиною Кушнір (завідувачка відділом образотворгого та ужиткового мистецтва) влаштували справжню арт терапію для батьків – майстер клас «Новорічний вінок».