Вихованка ЦТДЮГ представила виставку паперових моделей перлин світової архітектури

«Перлини світової архітектури» – під такою назвою 6 лютого в ліцеї «Просвіта» відбулася персональна виставка робіт Марти Федун у техніці паперопластики.

 Тринадцятирічна Марта Федун з п’яти років займається у різних гуртках відділу технічної творчості ЦТДЮГ – паперопластики, мистецтва орігамі,  паперового моделювання рухомих іграшок, робототехніки та комп’ютерної графіки,  трасового автомоделювання.

Ідея створення архітектурних моделей відомих світових споруд виникла під час дистанційного навчання. Марта працювала під керівництвом Зоряни Степанишин (керівника відділу технічної творчості, керівника гуртків орігамі,  паперового моделювання рухомих іграшок), яка користувалася кресленнями японських дизайнерів. На жаль, креслень українських пам’яток архітектури, які можна використати у паперопластиці, наразі в Україні немає.

На виставці представлені паперові моделі 14 найвідоміших у світі архітектурних споруд – Вавилонська вежа, Парфенон, Заборонене пурпурове місто китайських імператорів, Велика Китайська стіна, Колізей, Катедральний собор Крайстчерча, Сіднейський оперний театр, Біг-Бен, Пізанська вежа, Тріумфальна арка, Ейфелева вежа, Статуя Свободи, голландські вітряки, чудові готичні замки на тлі гір у Німеччині та багато інших.

Кожна країна і кожне місто – індивідуальні за своєю історією та культурою, подіями та творчими досягненнями. Кожне має чим пишатися і збирати великі громади туристів для того, щоб помилуватися красою та вишуканістю. Їх не можна оминути, не зупинившись на хвилину і не прислухавшись до їх шепоту. Власне,  мета цієї виставки – привернути увагу громадськості до руйнування під час війни не менш цінних пам’яток української архітектури.

Вихованка ЦТДЮГ Марта Федун – багаторазова переможниця та призерка багатьох міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних змагань та конкурсів з технічної творчості, володарка чисельних дипломів за участь у виставках. Окрім того, вона віце-президент шкільного самоврядування і бере участь у всіх шкільних заходах. Активна, всебічно обдарована, допитлива, постійно прагне пізнати нове.