Відбувся заключний етап фестивалю «Сурми звитяги»

3 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся заключний етап XІХ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю патріотичного мистецтва «Сурми звитяги».

Фестиваль проводиться щорічно. Його мета – відродження української патріотичної пісні, її осучаснення, пропагування серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ та ХХІ століттях, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому, Євромайданах та Революції гідності, а також підтримує і прославляє бойовий дух наших воїнів.

З самого ранку до пізнього вечора приміщення театру було наповнене дзвінкими дитячими голосами, емоціями та радісним піднесеним настроєм.Зранку до обіду на сцені відбувалася репетиція концерту, з 16.00 проходила урочиста церемонія нагородження дипломантів та лауреатів фестивалю. Переможці отримали пам’ятні медалі, дипломи, афіші, буклети фестивалю. Пам’ятну нагороду – ікону Святої Кілікії, що є покровителькою музики, для володаря ГРАН-ПРІ фестивалю виконав відомий львівський художник і волонтер п.Лев Скоп.

Під час гала-концерту та урочистої церемонії нагородження переможців Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю Сурми Звитяги директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Мандзій Любомира  зачитала лист-привітання Міністра освіти та науки України, а також побажала усім переможцям не зупинятися на досягнутому, а ставити нові цілі і досягати їх.

Також переможців привітав заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук.

У цьогорічному фестивалі взяли участь близько 12000 учасників, у заключному етапі фестивалю – близько 2500 учасників.

Найбільшу активність та високий виконавський рівень на Львівщині виявили учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Жовківського, Миколаївського, Золочівського, Сокальського, Старосамбірського, Мостиського, Радехівського, Яворівського районів, Трускавця, Червонограда, Дрогобича, Шевченківського та Залізничного районів міста Львова.

Окрім Львівщини, у конкурсі взяли участь представники з Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Закарпатської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської областей та міста Києва