Разом з ЦТДЮГ вивчаємо міжнародний знак “допоможи мені”

Ми повинні вчити наших дітей безпеки. Якщо раптом склались негативні обставини, то дитина чітко повинна розуміти як діяти. Вивчаємо міжнародний знак допомоги .
Міжнародний знак “допоможи мені” – це стриманий сигнал, який ми можемо надіслати комусь із знайомих, або зовсім незнайомій людині. Він повідомляє вам, що ми є жертвою насильства. Однак, ми не можемо встати і голосно кричати про допомогу. Цей знак був створений, як тихий заклик про допомогу.

Ми знаємо, що коли трапляється біда, треба кричати, звуковими, або світловими променями створювати SOS. А є моменти коли твій кривдник поруч і ти не можеш втекти чи кричати. Що ж робити тоді? Тоді на допомогу прийде тихий заклик.

Ми можемо зробити цей знак під час чату у відеочаті або махаючи кoмусь із вікна. Приймаючи пакунок у кур’єра або стоячи за нашим мучителем, коли він з кимось розмовляє. Нам не потрібно використовувати слова для цього. З іншого боку, виглядає так, ніби ми з кимось вітаємось або прощаємось. Людина, яка бачить цей знак і знає, що він означає, може розкодувати тихий крик про допомогу, який ховається за ним.
Що робити, коли хтось показує нам цей знак? Ми не повинні показувати жодних ознак того, що щось не так. Особливо, коли за нами спостерігає людина, яка потенційно може бути кривдником. Потерпілий може зіткнутися з наслідками. Потім потрібно зв’язатися з поліцією за екстреним номером 102 і пояснити ситуацію, а також повідомити, що ця людина звернулася до нас по допомогу таким чином.
Дбаємо про дітей проводячи роз’яснювальну роботу.