Учні Медіашколи переймали досвід в професійної журналістки

Нещодавно Галина Ярема – журналіст, яка працює у газеті «Високий Замок» від початку її заснування, та пройшла усі щаблі у редакції – від коректора до заввідділу культури і туризму та  редактора двох журналів, поділилась досвідом з учнями “Медіашколи”.

Вихованці дізналися, що видавничий дім «Високий Замок», окрім газети – тижневика «Високий Замок», який виходить щочетверга, продовжує видавати журнали «Добра кухня», «Неймовірні історії з життя», «Вечірня казка» і додаткові газети «Добрий господар» і «Добре здоров’я». Донедавна виходили ще такі журнали як «Життя і жінка», “Маловідома історія», але через труднощі з папером з початку цього року їх довелося скоротити.

Галина Ярема зізналась, що лише з четвертого разу вступила на факультет журналістики Львівського університету. «Тодішній декан факультету журналістики Львівського університету вважав, що з жінки журналіста не буде, мовляв, вийде заміж, народить дітей, вони почнуть хворіти, а хто ж тоді буде писати», – розповіла Галина Ярема. Але завдяки своїй наполегливості, впертості та мрії пані Галина займається робою, яка приносить їй задоволення.

«Дуже люблю свою роботу, не уявляю свого життя поза журналістикою, живу редакційним життям, своїми подорожами, акторами, виконавцями, з якими спілкуюся. В мене дуже насичене життя», – сказала Галина Ярема.
Пані Галина активно подорожує, відвідала багато країн, і після кожної подорожі пише репортаж. Журналістка поділилася враженнями від побаченого і пережитого у Кападокії, що в Туреччині, а також розповіла про місто Матера в Італії, де відбувалися зйомки фільму «Страсті Христові» .
Галина Ярема радить початківцям багато читати, зокрема, репортажі інших журналістів. Під час подорожей журналістка записує кожну цікаву деталь, все, що привертає увагу, яскраві розмови з людьми. Згодом ці враження «лягають» у репортаж.
«Готуюся до інтерв’ю не менше чотирьох годин. Потрібно вивчити все про людину, з якою плануєш інтерв’ю, підготувати цікаві запитання, які ніхто ще не запитував цю людину. Ще ніколи не прийшла на інтерв’ю не підготовлена», ¬– розповіла журналістка.
Галина Ярема вважає, щоб стати хорошим журналістом, потрібно наполегливо працювати, якісно готувати матеріали і найголовніше, віддано й правдиво писати.
Текст підготувала Вікторія Дума…