Вихованці ЦТДЮГ здійснили захопливу мандрівку в печеру Оптимістична

На початку нового року вихованці спортивного відділу ЦТДЮГ здійснили експедицію в печеру Оптимістична у Тернопільській області – найдовшу гіпсову печеру у світі, яка занесена до книги рекордів Гіннеса. Загалом участь у мандрівці взяли понад 30 учасників.

За словами керівника експедиції Тараса Білошицького, одна з цілей цієї експедиції, яку проводять щороку, – навчити дітей побуту у незвичайних умовах, інша – пізнання особливостей самої печери, яка славиться кристалами, лабіринтами, залами та іншими цікавинками. Відома на даний момент довжина печери – понад 260 кілометрів, але з кожною новою експедицією вченим вдається відкривати нові проходи і коридори.

Для учасників експедиції це була чудова нагода, щоб розкрити свої можливості, подолати страхи і фобії. Справжні сміливці пробули у печері сім днів з ночівлею, подолали непрості коридори лабіринтів та ходів, щоб побачити експонати вторинних гіпсових утворень, дивовижні кристали. Під землею висока вологість, проте в сучасних умовах – це була дуже безпечна пригода для молоді, яка подарувала новий досвід, знання та багато позитивних емоцій. Експедиція відбулася за сприяння Турклубу «Манівці».