«Від пориву – до самого чину»

«Від пориву – до самого чину»:  У Львові вшанували Олену Степанів, Ольгу Басараб, Олену Телігу

24 лютого у Народному музеї Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв відбувся вечір пам’яті жінок-героїнь «Від пориву – до самого чину» – Олени Степанів, Ольги Басараб, Олени Теліги. Лейтмотивом звучало: «Їхнім Учителем був Тарас Шевченко…»

Від пориву – до самого чину

Організаторами дійства стали Львівська національна музична академія імені М. Лисенка, Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, Львівська обласна організація ВЖТ ім. 0. Теліги, Львівське відділення національної спілки кобзарів України. З вступним словом виступила історик-науковець Галина Сварник.

«Для мене це був особливо хвилюючий вечір, вечір-спомин, завдяки якому на якийсь час у наше життя увійшли ті великі українки. Згадали ми і Олену Степанів, і Ольгу Басараб, і Олену Телігу, а також і п. Олену Швець, Наталю-Попович Юрчинську, бандуристок Мирославу Гребенюк, Марію Феньвеші, жінок-шістдесятниць Стефу Шабатуру, Ірину Калинець, сьогоднішніх героїнь АТО. Дивовижні їхні долі, але ще більш вражаючим є їхній чин. Як важливо, щоб вони були з нами, щоб жили у нашій пам’яті. Дякую долі, що зустрілася з ними на своїй життєвій дорозі – з кимось у реальному житті, а ще з іншими через їхні життєписи. По них звіряймо своє сумління», – сказала Тетяна Шаленко, керівник капели хлопців-бандуристів «Гамалія»  ЦТДЮГ, голова Львівської обласної організації ВЖТ ім. 0. Теліги.

У концерті взяли участь студенти ЛНМА ім. Лисенка – Марія Мисько та Роман Микитюк, тріо «УиМаУКа» Юлія Когут та Вікторія Гамар, Людмила Гутік та Віталія Мельник; ансамбль бандуристок «Струни серця» Львівського коледжу культури і мистецтв, капела хлопців-бандуристів «Гамалія» ЦТДЮГ (керівник Тетяна Шаленко).

zik.ua