Відділ театрального мистецтва та хореографії
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини
Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29
Конт. тел. 27-697-82
Електронна адреса: teatrctduglviv@ukr.net
Зав. відділу Смаль Ірина Степанівна
У відділі театрального та вокально-хореографічного мистецтва займається понад 380 дітей віком від 3 до 30 років. Структура об’єднує 6 творчих колективів, кожен з яких має свій окремий напрямок діяльності.
Найстарший – Народний художній колектив «Український драматичний театр «Ми»» – заснований у 1985 році. Керує ним Відмінник освіти України п. Валерій Собецький. Зараз в трупі театру займаються юнаки та дівчата віком від 14-ти до 30-ти років. У репертуарі – вистави за творами українських і світових класиків, сучасних авторів; творча група перебуває у постійному пошуку нових сценічних молодіжних форм.
Фольклорно-етнографічна студія “Світлиця” створена ще у 2010 р. і об’єднує дітей віком від 3 до 30 років. Очолює колектив п. Любов Андрухів. Основні форми роботи студії – вивчення автентичного галицького фольклору, українських звичаїв та обрядів, етнографічні експедиції, колекціонування старовинних музичних інструментів та відтворення їх звучання. Саме цим і займається етно-музикознавець, член Національної спілки композиторів України, член Міжнародної ради традиційної музики ЮНЕСКО п. Любомир Кушлик.
Музичний театр-студія “Погулянка” створений у 1992 році. Його незмінний художній керівник – Відмінник освіти України п. Віра Соломіна. Діти віком від 5 до 25 років займаються естрадним вокалом, хореографією, вивчають акторську майстерність. В репертуарі вдало і творчо поєднується міський львівський фольклор початку ХХ ст. та сучасні напрямки естрадного мистецтва.
З 1991-го року творчо працює Народний художній колектив вокально-хореографічний ансамбль “Рушничок”, який започаткувала знаний львівський хореограф п. Марина Романів. Сьогодні керівником колективу є п. Зоряна Лозовська. У цьому колективі викладають: вокал, хореографію, музичну грамоту, народознавство. Пісні і танці усіх регіонів України є в репертуарі “Рушничка”. Великої популярності набула фортепіанна студія, яка багато років існує при цьому колективі.
З 2014 року в відділі працює театр “З вулиці на сцену” під керівництвом п. Ігоря Ониська.
З 2018 року розпочав самостійну творчу діяльність художній хореографічний колектив “DiaDance” під керівництвом Діани Міщук – найбільш чисельна структура відділу, котра перебуває у творчому пошуку і формує своє сценічне обличчя серед художніх колективів Львова та ЦТДЮГ.
НОВИНИ:Вмикайте їхнє радіошоу за посиланням. Дуже цікаво!)
https://soundcloud.com/lvivrad…/radoshou-shchedruyut-bosarki
ФЕСТИВАЛЬ ПОЛЬСЬКОМОВНИХ ТЕАТРІВ “ЛЬВІВСЬКІ ДІТИ”
Dobiegł do końca Festiwal.Dokładniejsza informacja będzie za adresem w końcu tego wideo
Музичні вечори на Погулянці – пізнаємо своїх і своє
о.Остап Нижанківський — автор популярних донині хорових творів («Гуляли», «З окрушків» на слова Юрія Федьковича, «В’язанка слов’янських гімнів» та сольних пісень на вірші Т. Шевченка — «Вітер в гаю нагинає», «Минули літа», «Наша дума, наша пісня», для голосу з фортепіано «Не видавай мене заміж», «І молилася я», «Пісня вечірня», «О не забудь», «В гаю зеленім»), сольних ансамблів на слова українських поетів, багатьох хорових творів, обробок народних пісень (зб. «Українсько-русинські народні пісні», 1907). Автор колядок «Бог ся рождає», «У Вифлеємі тайна явилась велика», «Во Вифлеємі нині новина».