Відділ театрального мистецтва та хореографії

Відділ театрального мистецтва та хореографії
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29
Конт. тел. 27-697-82
Електронна адреса: teatrctduglviv@ukr.net
Зав. відділу Смаль Ірина Степанівна

У відділі  театрального та вокально-хореографічного мистецтва займається понад 380 дітей віком від 3 до 30 років. Структура об’єднує 6 творчих колективів, кожен з яких має свій окремий напрямок діяльності.

Найстарший  – Народний художній колектив «Український драматичний театр «Ми»» –  заснований у 1985 році. Керує ним Відмінник освіти України п. Валерій Собецький. Зараз в трупі театру займаються юнаки та дівчата віком від 14-ти до 30-ти років. У репертуарі – вистави за творами українських і світових класиків, сучасних авторів; творча група перебуває у постійному пошуку нових сценічних молодіжних форм.

Фольклорно-етнографічна студія “Світлиця” створена ще у 2010 р. і об’єднує дітей віком від 3 до 30 років.  Очолює колектив п. Любов Андрухів. Основні форми роботи  студії  – вивчення автентичного галицького фольклору, українських звичаїв та обрядів, етнографічні експедиції, колекціонування старовинних музичних інструментів та відтворення їх звучання. Саме цим і займається етно-музикознавець, член Національної спілки композиторів України, член Міжнародної ради традиційної музики ЮНЕСКО п. Любомир Кушлик.

Музичний театр-студія “Погулянка” створений у 1992 році. Його незмінний художній керівник – Відмінник освіти України п. Віра Соломіна. Діти віком від 5 до 25 років займаються  естрадним вокалом, хореографією,  вивчають акторську майстерність. В репертуарі вдало і творчо поєднується міський львівський фольклор початку ХХ ст. та сучасні напрямки естрадного мистецтва.

З 1991-го року творчо працює  Народний художній колектив  вокально-хореографічний ансамбль “Рушничок”, який започаткувала знаний львівський хореограф п. Марина Романів. Сьогодні  керівником колективу є п. Зоряна Лозовська. У цьому колективі викладають: вокал, хореографію, музичну грамоту, народознавство. Пісні і танці усіх регіонів України є в репертуарі “Рушничка”. Великої популярності набула фортепіанна студія, яка багато років існує при цьому колективі.

З 2014 року в відділі працює театр “З вулиці на сцену” під керівництвом п. Ігоря Ониська.

З 2018 року розпочав самостійну творчу діяльність художній хореографічний колектив “DiaDance” під керівництвом Діани Міщук – найбільш чисельна  структура відділу, котра перебуває у творчому пошуку і формує своє сценічне обличчя серед художніх колективів Львова та ЦТДЮГ.

НОВИНИ:
Фолькгурт “БОСАРКИ” (ЦТДЮГ, театральний відділ)
Вмикайте їхнє радіошоу за посиланням. Дуже цікаво!)
https://soundcloud.com/lvivrad…/radoshou-shchedruyut-bosarki

 


ФЕСТИВАЛЬ ПОЛЬСЬКОМОВНИХ ТЕАТРІВ “ЛЬВІВСЬКІ ДІТИ”

Добіг до кінця Фестиваль. Докладніша інформація буде за адресою в кінці цього відео.
Dobiegł do końca Festiwal.Dokładniejsza informacja będzie za adresem w końcu tego wideo

Музичні вечори на Погулянці – пізнаємо своїх і своє

о.Остап Нижанківський — автор популярних донині хорових творів («Гуляли», «З окрушків» на слова Юрія Федьковича, «В’язанка слов’янських гімнів» та сольних пісень на вірші Т. Шевченка — «Вітер в гаю нагинає», «Минули літа», «Наша дума, наша пісня», для голосу з фортепіано «Не видавай мене заміж», «І молилася я», «Пісня вечірня», «О не забудь», «В гаю зеленім»), сольних ансамблів на слова українських поетів, багатьох хорових творів, обробок народних пісень (зб. «Українсько-русинські народні пісні», 1907). Автор колядок «Бог ся рождає», «У Вифлеємі тайна явилась велика», «Во Вифлеємі нині новина».

РЕЖИСЕРСЬКИЙ ЗАДУМ Л.БАБАНКОВОЇ, педагога та концертмейстера Народного вокально-хореографічного ансамблю “РУШНИЧОК” ЦТДЮГ був запрезентований на вшанування творчої спадщини священика УГКЦ (капелана), композитора, дириґента, громадського діяча Остапа Нижанківського. Творчий вечір об’єднав мистецькі виступи кількох колективів ЦТДЮГ “Гамалія”, “Діаденс”, “Бельканто”, окремих виконавців фортепіанного класу та читців “Рушничка”.