Відділ театрального мистецтва та хореографії

Відділ театрального мистецтва та хореографії
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29
Конт. тел. 27-697-82
Електронна адреса: teatrctduglviv@ukr.net
Зав. відділу Смаль Ірина Степанівна

У відділі  театрального та вокально-хореографічного мистецтва займається понад 380 дітей віком від 3 до 30 років. Структура об’єднує 6 творчих колективів, кожен з яких має свій окремий напрямок діяльності.

Найстарший  – Народний художній колектив «Український драматичний театр «Ми»» –  заснований у 1985 році. Керує ним Відмінник освіти України п. Валерій Собецький. Зараз в трупі театру займаються юнаки та дівчата віком від 14-ти до 30-ти років. У репертуарі – вистави за творами українських і світових класиків, сучасних авторів; творча група перебуває у постійному пошуку нових сценічних молодіжних форм.

Фольклорно-етнографічна студія “Світлиця” створена ще у 2010 р. і об’єднує дітей віком від 3 до 30 років.  Очолює колектив п. Любов Андрухів. Основні форми роботи  студії  – вивчення автентичного галицького фольклору, українських звичаїв та обрядів, етнографічні експедиції, колекціонування старовинних музичних інструментів та відтворення їх звучання. Саме цим і займається етно-музикознавець, член Національної спілки композиторів України, член Міжнародної ради традиційної музики ЮНЕСКО п. Любомир Кушлик.

Музичний театр-студія “Погулянка” створений у 1992 році. Його незмінний художній керівник – Відмінник освіти України п. Віра Соломіна. Діти віком від 5 до 25 років займаються  естрадним вокалом, хореографією,  вивчають акторську майстерність. В репертуарі вдало і творчо поєднується міський львівський фольклор початку ХХ ст. та сучасні напрямки естрадного мистецтва.

З 1991-го року творчо працює  Народний художній колектив  вокально-хореографічний ансамбль “Рушничок”, який започаткувала знаний львівський хореограф п. Марина Романів. Сьогодні  керівником колективу є п. Зоряна Лозовська. У цьому колективі викладають: вокал, хореографію, музичну грамоту, народознавство. Пісні і танці усіх регіонів України є в репертуарі “Рушничка”. Великої популярності набула фортепіанна студія, яка багато років існує при цьому колективі.

З 2014 року в відділі працює театр “З вулиці на сцену” під керівництвом п. Ігоря Ониська.

З 2018 року розпочав самостійну творчу діяльність художній хореографічний колектив “DiaDance” під керівництвом Діани Міщук – найбільш чисельна  структура відділу, котра перебуває у творчому пошуку і формує своє сценічне обличчя серед художніх колективів Львова та ЦТДЮГ.

 

 КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Зателефонувати 2769782
teatrctduglviv@ukr.net
http://ctdug.lviv.ua
Відділ проводить семінари і творчі лабораторії для керівників вокально-хореографічних колективів, театральних колективів, гуртків та студій художнього слова; організовує концертну діяльність колективів; здійснює постановку вистав, театралізованих дійств, концертних програм.