Відділ технічної творчості

Відділ технічної творчості
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29, каб. 215, 213
Конт. тел. 066-76-26-409, 098-20-80-458, 063-85-62-505
Електронна адреса: zorstep@ukr.net
Керівник – Зоряна Степанишин

Плекають талановитих дітей, навчаючи їх майстерності, досвідчені педагоги, серед яких двоє Відмінників освіти України, кандидат економічних наук, Член Національної Спілки майстрів народного мистецтва, діючі спортсмени – призери Всеукраїнських та міжнародних змагань з авіамоделювання.

************

В структуру відділу входять 11 напрямків роботи з дітьми та молоддю:

Основи просторового моделювання 

Початкове технічне моделювання

Технічне моделювання, дизайн та архітектура

Орігамі

Геометричне моделювання

Електромеханічне моделювання

Радіотехнічне моделювання

Авіамоделювання (вільнолітаючі та радіокеровані моделі)

Експлуатація та використання обчислювальної техніки 

Основи комп’ютерної  графіки

Ракетомоделювання та конструювання повітряних зміїв

 

Початково-технічні напрямки

Основи просторового моделювання

Основи просторового моделювання – це моделювання для дошкільнят, перші кроки в конструюванні об’ємних та напівоб’ємних форм із підручних матеріалів шляхом їх механічної обробки. Тут використовується: складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, гофрування, зминання, склеювання, сплітання тощо. Це перша зустріч дитини з творчістю, процес опановування наймолодшими учнями певної системи початкового рівня технологічних знань, вмінь і навичок.

Керівник гуртка – Богдан Зоя, методист Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва, Відмінник освіти України, керівник гуртка-методист.

***************

Початкове технічне моделювання

Школярі у нашому відділі починають навчатися в класі ПТМ.

Метою напрямку Початкового технічного моделювання є в доступній та цікавій формі знайомити наймолодших школярів із проблемами та історією техніки, виробляти просторову уяву і вміння створювати прості об’ємні та динамічні моделі. Учні гуртка під керівництвом З. Богдан багаторазово були переможцями та призерами Всеукраїнських та міжнародних виставок з технічної творчості.

Керівники гуртків – Богдан Роксолана Степанишин  та Зоряна Степанишин.

***********

Технічне моделювання,  дизайн та архітектура

Продовження навчання відбувається в класах Технічного дизайну та архітектури, де педагоги допомагають учням вдосконалити початкові навики з технічного рисунку та креслення, вчать працювати з простими механічними інструментами, виготовляти складні об’ємні моделі, рухомі іграшки, брати участь у виставках, конкурсах та змаганнях.

Впродовж 24 років роботи гуртків початкового профілю тут  підготовано понад 100 призерів міських та обласних змагань, 18 переможців та призерів Всеукраїнських змагань з ПТМ, понад 25 призерів Всеукраїнських та міжнародних виставок з технічної творчості.

Керівник  гуртка – Степанишин Зоряна 

************

Орігамі та Геометричне моделювання

Орігамі – цікавий напрямок, що дозволяє вчити дітей читати схеми, працювати одночасно обома руками, втілювати свої задуми для створення моделей і композицій. Щороку відділ проводить обласні змагання та конкурси з мистецтва орігамі, організовує виставки робіт переможців в Центрі творчості та у виставкових залах Львова.

Керівник гуртка – Дзюб Оксана Ярославівна;

Інформаційно-технічні напрямки

Комп’ютерна лабораторія 

Слухачі комп’ютерної лабораторії ознайомлюються з основами інформатики та програмування, вчаться складати алгоритми задач, правильно експлуатувати комп’ютер, орієнтуватись в сучасному стані розвитку обчислювальної техніки, вивчають апаратну та програмну частини комп’ютера, основи комп’ютерної графіки у різних програмах, практично опрацьовують вивчений матеріал.

керівник гуртка – Стасюк Оксана, методист відділу технічної творчості.

*************

Предметно-технічні напрямки

Електротехнічне моделювання. 

Учні гуртка Електротехнічного моделювання мають змогу навчитися читати та розуміти електричні схеми, складати їх, оволодіти знаннями умовних графічних позначень елементів схем.

Вони отримують практичні навики, необхідні для виконання електромонтажних робіт, виготовляють рухомі іграшки та різноманітні електротехнічні пристрої. 

Керівник гуртка – Титаренко Надія.

Радіотехнічне моделювання

В лабораторії Радіотехнічного моделювання навчаються старшокласники. Тут вивчають основи конструювання приладів, напівпровідникові радіотехнічні елементи,  інтегральні мікросхеми широкого застосування.

Метою цього напрямку є набуття навиків радіомонтажу та механічної обробки матеріалів, оволодіння принципами проектування, виготовлення, регулювання, конструкторського та естетичного оформлення радіоелектронних пристроїв. 

Керівник гуртка – Черняк Олександр.

Спортивно-технічні напрямки

Спортивний моделізм – це побудова, виготовлення та запуск діючих моделей і участь з цими моделями у змаганнях і конкурсах.

Ракетомоделювання та конструювання повітряних зміїв

Отже, з 2012 року був відкритий напрямок ракетомоделювання, який через рік був доповнений конструюванням повітряних зміїв.

Відразу у відділі збільшилась кількість гуртківців, вони з першого ж року взяли участь у змаганнях і здобули призові місця. Викладач і учні беруть також активну участь у виставках і майстер-класах.

У 2015 році у Львові відбувся Чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту. І у нас на Погулянці були проведені рекламні заходи з запусками ракет різних класів. 

Цю акцію проводили представники федерації ракетомодельного спорту спільно з нашим відділом. А в серпні відбувся сам Чемпіонат Європи у Грибовичах на відкритому майданчику. 

Конструювання повітряних зміїв – це дуже яскравий, видовищний напрям і відносно дешевший в затратах. 

Зазвичай на початку навчального року, коли був створений цей напрям, наш відділ разом зі студією «Равлик» збирався в Ботанічному саду на запуски зміїв. Усе небо стає кольоровим від моделей, які запускають і доросліші, і менші вихованці.

Як правило, всі педагоги відділу також беруть участь в запусках.

Керівник гуртка – Мерзляков Сергій.

***********

Авіамоделювання.

Напрямок Авіамоделювання існує у відділі близько 50 років. Учні займаються проектуванням та виготовленням вільнолітаючих моделей юніорського та чемпіонатного класів, а також радіокерованих моделей.

Учні цього гуртка неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських та обласних змагань. Впродовж усіх років роботи підготовлено понад 250 призерів обласних змагань, 3 чемпіонів України, 5 призерів Всеукраїнських змагань.

Керівники гуртків – Андрійович Григорій Дмитрович, кандидат економічних наук, діючий спортсмен, активний щорічний учасник  Всеукраїнських та міжнародних змагань з авіамодельного спорту та змагань на Кубок України, «Майстер спорту» з авіамодельного спорту.

А також Мерзляков Сергій.

********

Численні наші випускники продовжили навчання у вищих технічних навчальних  закладах, та вони ніколи не забувають, що саме у стінах нашого Центру почали формуватись їх професійні вміння, технічні навики та естетичний смак. 

НОВИНИ:

Запрошуємо вихованців у наші гуртки та студії!

цтдюг техвідділ