Відділ спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи

Відділ спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи
Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Адреса: м. Львів, вул. Вахнянина, 29
Конт. тел. 0959295477
Електронна адреса: sport.viddil.ctdug@gmail.com
Зав. відділу Єсіпова Олександра Анатоліївна

Завідувач відділу
Єсіпова Олександра Анатоліївна
0975859294; 0636646415

Методист відділу
Літовченко Олена Андріївна
0974408440; 0939411847

Завдання відділу
– розвиток фізичної культури, спорту та туризму, формування і закріплення традицій культури здорового способу життя, всебічний фізичний розвиток, виявлення обдарованих та перспективних дітей.

Відділ проводить: семінари-наради для педагогів за програмами конкурсів “Краєзнавець” та “Мій Львів”, змагання з баскетболу “Нові імена”, художньої гімнастики та спортивного орієнтування, турніри зі спортивних танців, туристичні рейди, спелеологічні експедиції, піші та спелеологічні категорійні походи.

У відділі працюють: шаховий клуб ім.Штейна, школа спортивних танців, спелеологічний клуб «Батьківщина»; гуртки: екскурсоводів, краєзнавства; секції:  художньої гімнастики, баскетболу, спортивного бриджу, пішого туризму, спортивного орієнтування, тхеквандо, оздоровчої аеробіки.

Спортивно-туристичний відділ займається спортивною та краєзнавчою роботою з дітьми, підлітками та молоддю.

Метою відділу є:

  • розвиток фізичної культури, спорту та туризму;
  • зміцнення здоров’я,  всебічний фізичний розвиток, забезпечення високої фізичної підготовки та спортивної і туристичної майстерності: виховання духовних та моральних якостей дітей та молоді;
  • виявлення обдарованих та перспективних дітей;
  • формування сталих навичок здорового способу життя;
  • формування необхідних гігієнічних навичок та культури поведінки.

Спортивно-туристичний відділ проводить навчання за різними спортивними напрямками: конкурси, змагання, фестивалі, експедиції ріками західної України та до печери “Оптимістична” (Тернопільська обл.)

За роки існування спортивного відділу  Палацу піонерів та спортивно-туристичного відділу ЦТДЮГ було підготовлено 247 майстрів спорту у гуртках, секціях та клубах займалося понад 80 тисяч дітей Львова. Це гімнастки і краєзнавці, тенісисти і  футболісти, борці і боксери, гандболісти і  баскетболісти, туристи і спелеологи, шахісти і майстри спортивного  танцю.

Спортсмени відділу гідно представляли  місто Львів на Міжнародних, Всесоюзних, Всеукраїнських, регіональних та міських змаганнях.

Наприкінці 60-х років минулого століття скромний шаховий клуб при 

Львівському Палаці піонерів раптом голосно заявив про себе на весь Радянський Союз. Тут починали, росли й міцніли діти, що з роками стали гросмейстерами світового рівня – Олександр Білявський, Олег Романишин, Марта Літинська, Андріан Михальчишин. Їх нечувані успіхи породили в спортивній періодиці такі терміни як «Львів – шахове місто», та «Львівська шахова школа».

У новітній історії шахового клубу Центру творчості теж є предмет особливої гордості. Міжнародний майстер Наталка Григоренко сумлінно займалась тут більше 10-ти років: 5 разів вона ставала чемпіонкою України, 8 разів була призером. Найвище досягнення – 3-тє місце на чемпіонаті світу в Іспанії.

Педагоги спортивно-туристичного відділу гідно продовжують справу своїх попередників:  тільки за останні роки були організовані та проведені  міжнародні змагання: баскетбольний турнір “Нові імена”, змагання зі спортивних танців “Кубок Галичини”, Міжнародний рейд сходження “Говерла – 2001”, міжнародний  турнір з вільної боротьби пам’яті ЗТУ Григорія Ворончука. Регіональні змагання: шкільна ліга з баскетболу та тхеквондо, туристичні рейди, змагання зі спортивного орієнтування, конкурси  серед школярів: “Краєзнавець” та “Мій Львів”; змагання з художньої гімнастики. Проведено понад  200 експедицій в другу за довжиною печеру світу “Оптимістичну”.

Сьогодні у спортивно-туристичному відділі займається понад 400 осіб віком від 4 до 28 років. Всі секції працюють за авторськими програмами. Діти мають можливість обирати той вид спорту, який їм особливо до душі. Зараз у відділі займаються діти та молодь у таких гуртках, секціях та клубах: художня гімнастика, баскетбол, спортивний танець, шаховий- та спелео- клуби, секції водного та пішого туризму, скелелазіння, екскурсоводів та краєзнавців.

Клуб спелеологів «Циклоп» відкрив і протягом 40 років досліджує другу за довжиною у світі і першу у Європі печеру «Оптимістичну», що знаходиться у Тернопільській області. На сьогодні досліджено і закартовано 212 км. лабіринту. За ці роки клубом було виховано більше двохсот майбутніх географів, біологів, геологів. Вихованці клубу зараз очолюють його роботу у Центрі творчості.

Рік тому започаткувала свою роботу секція скелелазіння. Для проведення практичних занять педагогами та учнями був побудований оригінальний тренажер – боулдерінговий стенд.  

Клуб спортивного танцю «Фламінго» був у вересні 1987 року. За час існування тут підготовлено 14 майстрів спорту, 16 кандидатів у майстри спорту, переможців обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змагань, деякі з яких продовжили свою спортивну кар’єру за кордоном.

КСТ «Фламінго» започаткував та щорічно проводить Всеукраїнські та Міжнародні змагання «Кубок Галичини». Керує цією структурою майстер спорту України п.Тарас Осадців.  

З  1993 р. був започаткований міський конкурс для старшокласників – “Краєзнавець”, у якому сьогодні беруть участь практично усі школи м. Львова, 6-й рік проходить і конкурс учнів 6-7 кл. “Мій Львів”. У цікавій ігровій формі, з  азартом конкурсного змагання діти вивчають історію, архітектуру, легенди рідного міста, свій рідний край. У травні проходять фінальні ігри, зустрічаються кращі команди. Нагородою є пам’ятні сувеніри, книги, подарунки від спонсорів, ексурсії цікавими історичними та географічними  місцями області.

Спортивно-туристичний відділ організовує різноманітні свята у ЦТДЮГ: спортивні естафети, ігри, показові виступи зі скелелазіння та змагання на байдарках і катамаранах, виступи гімнасток, сеанси одноразової гри на багатьох шахових дошках, змагання пар зі спортивного танцю.

З дітьми займаються майстри спорту, висококваліфіковані педагоги, люди, фанатично закохані у свою справу. Очолює відділ майстер спорту, суддя Всеукраїнської категорії з баскетболу п. Віталій Волков.