Директорам закладів позашкільної освіти у Львівській області

Шановні керівники закладів позашкільної освіти Львівщини!

Реалії часу диктують умови до єдності однодумців у сфері позашкільної освіти. Умови децентралізації, фінансування закладів освіти і реформ, які інколи не завершуються, викликають настороженість у сьогоднішній час. Для впевненості і гарантованості успішної роботи закладів позашкільної освіти необхідні важливі умови, зокрема: швидка інформаційна комунікація і професійна компетентність, активність співпраці в регіонах з органами виконавчої влади, а також співпраця на всеукраїнському рівні між позашкільними навчальними закладами.

Також надзвичайно важливими є активність громадянського суспільства через діяльність професійних Асоціацій, громадських рад на місцях, громадських організацій та батьківських комітетів. Громадські ініціатива і пильність дозволяють проводити правдиві реформи модернізації і в цей же час не допускати ліквідації чи скорочення мережі закладів позашкільної освіти.
З метою загальноукраїнської координації громадянської ініціативи і відстежування процесів реформ у позашкільній освіти у 2016 році була створена Міжнародна Асоціація позашкільної освіти.

Прийом нових членів МАПО
Після оприлюднення карти єдності позашкільників отримали велику кількість вітань членам правління МАПО 2-го скликання. Одночасно звернулося багато громадян, які б хотіли стати членами МАПО.

Звертаємо Вашу увагу, що прийом нових членів асоціації здійснюється виключно на добровільних засадах.

🎯Членство в асоціації можуть набути фізичні особи – громадяни України, іноземці та особи без громадянства – віком від 18 років.

Для набуття членства в МАПО необхідно:

1). Написати заяву про вступ в асоціацію
2). Подати заяву керівнику відділення або секретаріат МАПО на e-mail: pouo@ukr.net (взірець заяви на ФБ – «позашкільна освіта»)
3). Розглянути заяву на засіданні Правління МАПО

Популяризація позашкільної освіти
Одне з важливих питань позашкілля – популяризація і інформаційний супровід роботи кожного закладу позашкільної освіти, кожного гуртка.

Інформацію важливо розміщувати на різних інформаційних ресурсах:
📺телевізійні – відеосюжети, репортажі, телепередачі;
📻радіо – радіопередачі, репортажі;
📃 друковані – газети, дайджести;
📧електронні – соціальні мережі (фейсбук, інстаграм, твітер тощо).
🎯Одночасно важливим є розміщення інформації на ресурсах різних рівнів:
всеукраїнських, обласних, міських, районних, місцевих.

Тоді більша кількість людей буде бачити Вас і знати, чим займається Ваш заклад і гуртки.
Для Вас і всіх закладів Вашого регіонального відділення пропонуємо електронні ресурси МАПО з кількістю підписників близько 5000:

сторінка “Позашкільна освіта” Позашкільна Освіта (Тимур Быковский)
група “Міжнародна асоціація позашкільної освіти – МАПО”
група “SOS Позашкільна освіта” SOS Позашкільна освіта
сайт “Позашкільна освіта” (www.pouo.org.ua)

Для цього Ви маєте при розміщенні інформації приєднати нашу сторінку / групу – Позашкільна Освіта (Тимур Быковский), Міжнародна асоціація позашкільної освіти – МАПО

Одразу з розміщенням на Вашій сторінці – Вашу публікацію побачить 5000 людей. Безкоштовна реклама
Спільний всеукраїнський проект “Позашкілля заради майбутнього” до Дня захисту дітей
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSckihrysg5oBW_pu…/viewform…

З нагоди 1 червня – Міжнародного Дня захисту дітей – Міжнародна асоціація позашкільної освіти та її регіональні відділення реалізують цей спільний проект як єдність позашкільників України.

Мета проекту – популяризація і презентація позашкільної освіти за різними її напрямами. У рамках проекту до 1 червня 2019 р. – Дня захисту дітей – учасниками проекта відбудеться презентація успіхів і досягнень представників позашкільної освіти заради майбутнього, заради наших дітей на різних рівнях – держави, області, району, міста, селища, села, територіальної громади у різних формах – акція, флешмоб, зустріч, виставка, виступ, концерт, конкурс, тренінг тощо.
Для участі у проекті потрібно до 27.05.2019 р. зареєструватися (останній день).

Позашкільна освіта та виховна робота є нероздільними взаємопов’язаними між собою складовими у системі навчально-виховного процесу і роботи з молоддю.

Позашкільна освіта є складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту”, і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

Позашкільна освіта – сукупність знань, умінь та навичок, що отримують вихованці, учні і слухачі в позашкільних навчальних закладах у час, вільний від навчання в загальноосвітніх та інших навчальних закладах.

Виховна робота – це організований процес, спрямований на формування всебічно і гармонійно розвиненої особистості.

Основні принципи організації виховного процесу визначаються у Концепції національного виховання, Національній програмі виховання дітей та молоді, серед яких основними є акмеологічний принцип, національна цілеспрямованість, культуровідповідність, цілісність, психологічний супровід, технологізація, діалог тощо.

Стратегія розвитку позашкільної освіти України
Важливий документ, який підготувала Міжнародна асоціація позашкільної освіти – МАПО
Відомості про видання: Стратегія розвитку позашкільної освіти / за ред. проф. О. В.Биковської. – К. : ІВЦ АЛКОН, 2018. – 96 с. ISBN 978-966-8449-64-2

Текст за посиланням:
http://enpuir.npu.edu.ua/…/Stratehiia%20Rozvytku%20Pozashki…