У Львові відбудеться фестиваль хореографії «Барви Карпат» в пам’ять про Олега Голдрича

У Львові 10 листопада в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини відбудеться відкритий фестиваль юнацьких хореографічних та вокально-хореографічних колективів «Барви Карпат» на вшанування творчої спадщини хореографа, педагога, митця Олега Голдрича.

Фестиваль юнацьких і молодіжних хореографічних та вокально-хореографічних колективів, присвячений 80-ій річниці від дня народження Олега Голдрича. Його проводять з метою збереження і пропагування українських народних традицій Західної України засобами хореографічного мистецтва, зокрема, через вивчення творчого доробку знаного хореографа, який був засновником і керівником п’ятьох дитячо-юнацьких танцювальних колективів («Черемош», «Полонина», «Підгір’я», «Дзвіночок», «Звенигород») та багаторічним педагогом і наставником багатьох хореографів Львівщини.

Фестиваль сприяє розумінню того, як танок у поєднанні з піснею допомагає відтворити побут, звичаї та обряди Західного регіону; передбачає вивчення історичних подій, які стали основою різноманітних хореографічних постановок, залученню молоді до культурологічного пошуку за прикладом неординарної особистості Олега Голдрича.

У цьогорічному фестивалі візьмуть участь колективи народної хореографії та вокально-хореографічні колективи, якими керують учні Олега Голдрича, а також колективи-друзі митця. Учасники виступатимуть за такими жанрами:

  • народно-сценічний танець;
  • вокально-хореографічний ансамбль або ансамбль пісні і танцю.
    Довідка.

Олег Семенович Голдрич – український хореограф (12. 11. 938 – 1. 10. 2008). Народився в селі Острожець Мостиського повіту Львівського воєводства (нині Мостиського району Львівської області).

З 1956 до 1960 року працював в установах культури Мостиського району.

У 1960–1964 роках здобував фахову освіту хореографа у Львівському державному училищі культури і мистецтв. Після закінчення училища працював викладачем хореографічних дисциплін.

У 1974 році закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка, здобувши фах історика.

Протягом 1965–2007 років працював за сумісництвом у студентських ансамблях «Черемош» Львівського національного університету ім. І. Франка, «Полонина» Українського національного лісотехнічного університету та «Підгір’я» Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. академіка С. Гжицького, які здобули звання «народний». Також очолював дитячі ансамблі «Дзвіночок» та «Розточчя» Пустомитівського району Львівської області, яким присвоєно звання «зразковий».

У 1995 році за особливі заслуги у галузі культури і мистецтва отримав почесне звання Заслужений працівник культури України.

1 жовтня 2008 року помер у Львові. Похоронений на цвинтарі села Острожець Мостиського району Львівської області.

У 1996–2001 роках працював за сумісництвом балетмейстером у Львівському національному театрі ім. М. Заньковецької. Створив для Українського національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької хореографію до вистав: О. Кобилянської «У неділю рано зілля копала», Б. Стельмаха «Коханий нелюб», В. Герасимчука «Андрей», «Неповторність» на вірші Ліни Костенко та оперети Я. Барнича «Гуцулка Ксеня», а також до двох дитячих вистав: опери-казки Б. Янівського «Хоробрий півник» та казочки «Пітер Пен».

Олег Голдрич є автором низки книг: «Барви Карпат», «Черемош» на американському континенті, «Пісні отчого дому», Методика роботи з хореографічним колективом, Хореографія, «Танцюймо разом», Ансамбль танцю «Підгір’я» на Атлантиці, «Муза мого життя», «Улюблені пісні Олега Голдрича».


zik