Ансамбль танцю «Серпанок»  з ЦТДЮГ – яскравий учасник фестивалю «Етновир»

У Львові триває 10-й ювілейний Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир», одним із учасників якого є  Народний художній колектив ансамбль танцю «Серпанок»  Школи народного танцю Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (керівник – Заслужений працівник культури України Валентина Вартовник).

На фестиваль «Етновир» цього року були запрошені танцювальні колективи з Чорногорії, Сербії, Туреччини, Венесуели й Таїті. У програмі марш-парад учасників «Етновиру» центральними вулицями міста,  концерт учасників фестивалю, показ національних костюмів «Етно-Фешн», конкурс оркестрів, концерт Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки в супроводі оркестру і танцювальної групи.

На відкритті фестивалю НХКАТ «Серпанок» прекрасно виступив з хореографічною композицією  «Гуцульська святкова сюїта», також представив національні костюми Закарпаття, Буковини, Гуцульщини, а на Гала концерті виконав танці «Український святковий» та «Букорійка». На завершення усі учасники фестивалю спільно виконали танець Аркан.

Керівник НХКАТ «Серпанок» Валентина Вартовник взяла участь у форумі фольклорних ініціатив «Фольклорні Традиції – Код Нації», що проходив  в рамках 10  міжнародного фольклорного фестивалю «Етновир”. Участь в дискусії взяли спікери із різних міст і країн, зокрема: директор фестивалю «Етновир» і президент CIOFF Україн, Андрій Сидор і президент CIOFF (Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів та народних мистецтв під егідою ЮНЕСКО), Філіп Босан (Philippe Beaussant). На цьому форумі мова йшла про актуальність у теперішній час фольклорної спадщини народу.

Фестиваль «Етновир» проходить за підтримки  Українського Культурного Фонду, під егідою міжнародної Ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО.