Ансамбль «Викрутасики» – переможець міжнародного дистанційного фестивалю-конкурсу «Kossack art 2020» в Афінах

Народний вокально-хореографічний ансамбль «Викрутасики»  Центру творчості дітей та юнацтва Галичини здобув перемогу, а також приз глядацьких симпатій  на IV Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі «Kossack art 2020», що проходив в Афінах.

«Конкурс тривав понад місяць. Народний вокально-хореографічний ансамбль «Викрутасики»  ретельно готувався: подав заявку і записав відео. Підійшли професійно, бо запис відео тривав понад сім годин на три професійні камери. У зв’язку з технічними проблемами довелося ще й повторно, через тиждень, перезняти відео. Але це не змінило настрою колективу і ми одразу подались на конкурс» – розповіла керівник «Викрутасиків» Леся Сологуб.

Фестиваль  «Kozak art 2020» триває уже три роки і цьогоріч вперше проходив дистанційно. Загалом у конкурсі взяли участь понад 50 колективів з 20 країн світу. 14 учасників журі міжнародного рівня оцінювали роботу колективів у таких номінаціях: хореографічне мистецтво, фольклорне мистецтво, інструментальне мистецтво, вокал, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво.

У номінації хореографічне мистецтво перше місце не визначили, а друге розділили народний вокально-хореографічний ансамбль «Викрутасики» та ансамбль «Слава» Українського культурного центру. За приз глядацький симпатій  у номінації хореографічне мистецтво проголосувало 1500 людей і  перше місце також отримав народний вокально-хореографічний ансамбль «Викрутасики».

Леся Сологуб відзначила, що на цьому фестивалі було дуже багато фольклору та етніки – того, що у нас занепадає. Фестиваль показав, що у світі увага до власної культури – на високому рівні. Там цінують національний костюм, народну пісню і плекають у дітей любов до власної самобутності. Підтвердженням цього є перемога народного фольклорного аматорського колективу «Бовсуновські бабусі».

«Зараз організатори фестивалю запропонували нам, як переможцям, підготувати ролик майстер-класу як подарунок для інших переможців і тих, кого б нам хотілося відзначити», – розповіла Леся Сологуб і додала, що має  бажання співпрацювати з фольклорно-інструментальним гуртом «Зозульчак».

«Велика подяка усім, хто готував нашу програму. Особливо хореографам народного вокально-хореографічного фестивалю «Викутасики» Бендовській Дарині, Іванух Соломії, хореографу вокально-хореографічного ансамблю України «Галичина» Андрію Кравцю, а за підтримку – в.о. директора ЦТДЮГ Надії Савко», – сказала Леся Сологуб.

Перемога народного вокально-хореографічного ансамблю «Викрутасики» у цьому міжнародному фестивалі – це визнання української культури, України, Львова, Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Вітаємо, пишаємося!

https://www.facebook.com/vykrutasyky/posts/2672979342953939

https://www.facebook.com/ukrainianwomeningreece/