У Центрі творчості триває виставка живопису Євгена Потапова

У виставкові залі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини  триває виставка  живопису «Контрасти» Євгена Потапова – члена Національної спілки художників України, керівника школи образотворчих мистецтв «Арт Дизайн» ЦТДЮГ.

Назва «Контрасти» передає  контрастність стилів художника – реалізму і абстракції. У доробку художника  пейзажі, натюрморти,  портрети та абстрактний живопис.  Художник надзвичайно тонко відчуває природу, його пейзажі захоплюють.

На відкритті виставки 26 листопада привітали  Євгена Потапова головний художник «Дому Франка» Олександр Дворський, мистецтвознавець, живописець-графік, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Академії друкарства, член наукового товариства ім. Т. Шевченка  Володимир Жишкович, колеги,  друзі, учні.

«Євген Потапов належить до художників, майстрів краєвиду. Ми його знаємо як прекрасного художника-пленериста, який всі свої відпустки проводить з мольбертом, серед природи. Він доволі швидко схоплює моменти, стани,  настрій природи. Це ми можемо бачити на роботах, які зараз експонуються. Незважаючи на те, що кожна його пленерна робота  – це завершений твір, художник надає перевагу переосмисленню і кожну свою рефлексію опрацьовує в майстерні», – сказав мистецтвознавець, живописець-графік, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Академії друкарства, член наукового товариства ім. Т. Шевченка  Володимир Жишкович.

Керівник відділу образотворчого та ужиткового мистецтва ЦТДЮГ Христина Кушнір відзначила, що Євген Потапов – самобутній художник, який пише не лише пейзажі, портрети, натюрморти, а й продовжує художні пошуки, в результаті яких з’явились картини в стилі абстрактного експресіонізму, що також представлені на виставці.

Довідка.

Євген Потапов (1949 р., Львів) – член НСХУ, брав участь у Всеукраїнській осінній художній виставці у Києві, «Львівських осінніх салонах» з 2004 по 2018 рік, «Весняних салонах» 2016-2019 рр., VI Всеукраїнському трієнале живопису у Києві (2016 р), ІІІ Всеукраїнському трієнале абстрактного мистецтва «ART-АКТ» в Чернівцях (2016 р), Всеукраїнській виставці абстрактного живопису у Києві, виставці у Нью-Йорку «EXHIBITION NO-30» (2017 р), а також інших виставках і пленерах у різних країнах світу. Крім того, представив понад 10 своїх персональних виставок в Україні і Польщі.

Багато  картин Євгена Потапова знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, Швеції, Ізраїлі, Канаді та США.