В період карантину можна зайнятись виготовленням кольорового тіста

Для усіх наших вихованців і не тільки, для всіх хто сумує за заняттями з ліпки, пропонуємо легкий, а, найважливіше, доступний спосіб виготовлення кольорового, солоного тіста, з якого можна зліпити цікаві фігурки. Отже, записуємо рецепт перевірений часом та нашим гуртком ліпки:

  • нам потрібна пластикова миска, пакет муки та солі екстра ( можна і звичайну та тісто виходить грубшої консистенції);
  • клей ПВА, барвники харчові або для писанок або гуаш чи акрил;
  • вода та мірну склянку.

Висипаємо у миску дві склянки муки та одну склянку солі екстра, розміщуємо рукою чи ложкою для адгезії муки та солі. Набираємо одну склянку води куди додаємо 1 столову ложку клею ПВА та барвник по бажанню (без барвника тісто білого кольору) гарненько розміщуємо усе вводі. Наступним етапом повільно вливаємо воду у миску зі змішаною мукою з сіллю та починаємо замішувати тісто. Консистенція готового тіста повинна бути тугою та не надто липнути до рук (щось схоже до консистенції play dooh або м’якого пластиліну). Таким чином замішуємо 5-7 різних видів кольорового тіста та трішки більше тіста для основи фігурок, у нашому випадку за основу взято біле тісто.

Фото 1. Кожне кольорове тісто замотуємо у харчову плівку або складаємо у окремі боксики.

Фото 2. Розкачуємо не дуже тонке тісто та задопомогою трафаретів вирізаємо ножем різні форми (риб, птахів, тварин чи людей). Робимо з кольорового тіста невеликі кольорові кульки та починаємо декорувати наші форми.

Фото 3. Щоб тісто не прилипало до пальчиків вмочуємо перед ліпкою долоньки у муку та розтираємо.

Фото 4. Чудові рибки готові!