Велична відзнака для колективу “Серпанок” ЦТДЮГ

З нагоди 50-річчя відбулась конференція української секції CIOFF, де відбулось прийняття в членство асоціації НХКАТ «Серпанок»

У Львові відбулася конференція української секції CIOFF. Зустріч учасників проходила 20-21 серпня  з нагоди 50-річчя асоціації. Найдзвичайно історична та довгоочікувана подія.

Приємно, що колективи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини є членами CIOFF. У 2000 році Заслужений вокально-хореографічний ансамбль “Галичина”, керівник Леся Сологуб та Олексій Бобків,  став членом Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв. Ансамбль завдяки високому танцювальному рівню та вмінням передати усі традиції та фольклор в одному виступному номері ,чудово сприймається по всьому світу. Не менш важливо, що відтепер серед членів українського осередку CIOFF  є НХКАТ «Серпанок». Цей день для них по-особливому щасливий  та хвилюючий.  Керівник Валентина Вартовник виховує плеяду талановитих танцюристів. І власне на конференції поруч з пані Валентиною стояли керівники народних  колективів, які в минулому були вихованцями школи народного танцю «Серпанок». Це говорить про рівень викладання у школі і професіоналізм викладачів. Народний ансамбль танцю «Серпанок» нещодавно отримав Гран Прі на міжнародному фестивалі World dance vision – 2020, де змагались понад 300 колективів з 46 країн світу.

У програму конференції також входило привітання від Philippe Beaussant (президент CIOFF) та погашення марки з нагоди 50 річчя від заснування CIOFF . Після чого була лекція Лесі Драшкаби “Фольклор. Міст традицій від минулого до сьогодення” та Свічковий майстер-клас від Львівська свічкова мануфактура/Lviv Candles Manufactory. Яскраво та насичено відбувся перший день конференції.

З ініціативи Андрія Сидора та його команди відбулась організація і проведення Ювілейної конференції. «Було все на вищому рівні»-розповідає керівник та балетмейтер-постановник школи народного танцю «Серпанок» Валентина Вартовник.

Під час конференції трапилось не мало вирішальних подій. Насамперед відбулась Презентація CIOFF Ukraine, тобто обговорення заявки на проведення Світового конгресу 2022 у  Львові . Також, за програмою була презентація 10 ювілейного фестивалю «Етновир», а Любов Сварник провела лекцію «Українский костюм».

Роксолана Шиманська