Танцювати “Аркан” на траві – важко, але все можливо – Валентина Вартовник

Танець “Аркан” є головним елементом обряду посвячення гуцульського двадцятирічного хлопця у легіні. Після участі у ньому він отримував право здійснювати танці, носити бартку (топірець) та підперезуватися чересом (широким паском), тобто ставав потенційним опришком . Перекази свідчать, що вперше гуцульський танець “Аркан” виконали витязі, які зійшли з гір.Саме таким танцем і закінчувався навчальний період 2019-2020 років у Народному художньому колективі України ансамблю танцю “СЕРПАНОК” школи народного танцю ЦТДЮГ, керівник Валентина Вартовник.
Отож, Луцев Максим, Сусь Ростислав, Посувайло Данило, Чаричанський Володимир, Патрій Дмитро. Педагог Погоріла І.І. Працювали над технікою українського народно-сценічного танцю, виконували трюкові елементи, але у зв’язку з карантином, робили це на траві.

Що вийшло з цього, ви зможете переглянути на сторінці керівника колективу Валентини Вартовник. А побачити танець “Аркан” у виконанні Народного художнього колективу України ансамблю танцю “СЕРПАНОК”, можна буде після скасування карантину в головному залі ЦТДЮГ.