Пам’яті Героїв Небесної Сотні

У Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини відкрили оновлену виставку, присвячену пам’яті Героїв Небесної Сотні.


На стендах, що розташовані на другому поверсі, – зображена боротьба (кривава і жорстока) за незалежну Україну, що розпочалася з осені 2013 року і триває до сьогодні. Серед понад 100 Героїв, які загинули на Майдані, 20 – родом з Львівщини. Кожен Герой – це окремий світ, в якому дуже важливе місце займала національна приналежність, держава та її майбутнє. Кожен мріяв і прагнув кращого життя в Україні, – державі, де існує право і справедливий закон, перед яким усі рівні, де шанують українське, поважають права людини. За такі цінності загинули Герої, і сьогодні, з одного боку, українці, справжні патріоти продовжують виборювати ті цінності, за які полягли Герої на Майдані. Героїв зараз стало значно більше, вони живуть серед нас і потребують нашої уваги. З іншого боку, маємо багато ворогів всередині країни, багато лицемірства і брехні, багато таких, які з умислом чи внаслідок браку усвідомлення сиплють сіль на цю відкриту рану України. Боротьба за правду триває.

Ми маємо пам’ятати про Героїв, кожного з них, і розповідати про них дітям. Як зазначила в. о. директора ЦТДЮГ Надія Савко, кожен , хто проходить по коридору другого поверху ЦТДЮГ може зупинитися біля стендів полеглих Героїв і запитати себе : «Хто я».

Допомогу у підготовці цієї виставки надала старший науковий спеціаліст Музею визвольної боротьби України Світлана Кочергіна, яка під час відкриття згадала добрим словом кожного Героя. Усі присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання. Особливої атмосфери дійству додали виступи народної капели бандуристок «Дзвіночок», народної музичної студії «Джерело». Зі словами підтримки педагогів виступили представники обласної та міської влади.

Особливою, зворушливою нотою на цьому дійстві прозвучала поезія, присвячена невідомому воїну, авторського проекту співака, композитора і поета Назара Савка під назвою «Німі вірші». Це концептуальне відео, у якому на тлі природи лунають слова, що западають глибоко в душу. Автор промовляє ці слова із самого свого єства, це його рефлексія, спроба відчути внутрішній світ людини, яка оберігає наш спокій на передовій і щодня ризикує втратити життя, яка переживає глибоку тугу за рідними і близькими, яка стоїть на сторожі правди і життя.